Дневни архиви: 18/10/2018

Топ 5 намирници најбогати со витамин Ц

Витаминот Ц ни е потребен особено во студените денови, зашто само со силен имунитет може да се браниме од настинките и грипот. Но, ако сметавте дека најмногу витамин Ц има во портокалите, грешите. Во 100 грама портокал има 53 милиграма ...

Повеќе »

Топ 10 женствени есенски фустани од MANGO

Секогаш се добредојдени новите модели на фустани дизајнирани за новите сезони. Така, во есенската понуда на Манго најдовме нови модели кои заслужуваат внимание. Комбинирајте ги со чифт модерни чизми. Од трендовски модели со точкаст принт до елегантни решенија и фустани ...

Повеќе »

Многу се вкусни: Њоки од тиква

Многу се вкусни, а тиквата им дава посебна арома. Прелијте ги малку со маслиново масло, наросете ги со исечкан босилек и изрендан пармезан, и уживајте во секое залче. Потребни намирници – 1 кг печена и оладена тиква, 500 грама брашно, ...

Повеќе »

Модно студио Кадора и писателката Ксенија Николова најавија соработка, Погледнете ја прекрасната ФОТОСЕСИЈА

Соработката помеѓу модното студио Кадора и писателката Ксенија Николова е почеток е една убава приказна. Сосема спонтано, но уште еден доказ дека во животот ништо не е случајно. Ксенија вели дека студио Кадора го отсликува нејзиниот приватен стил на облекување ...

Повеќе »

Нова колекција од ZARA за есен/зима 2018 инспирирана од 80-те години (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Soft 80’s е името на новата колекција на шпанската модна марка Зара, дизајнирана за постудените денови од годината. Со новите модни парчиња, дизајнерите од Зара не навраќаат на стилот на 80-те години. Главен лик на рекламната кампања е американската манекенка ...

Повеќе »

Dailies Total 1 – дневни контактни леќи со исклучителни карактеристики

Ако сакате извонредна удобност која трае до крајот на денот и здрави очи кои изгледаат свежо бидејќи добиваат доволно кислород, тогаш контактните леќи Dailies Total 1 се вистинскиот избор. Dailies Total 1 се дневни контактни леќи изработени од мек и флексибилен силиконски хидрогел кој им овозможува на очите да дишат. За да бидат ...

Повеќе »

Диета која прави чуда: Како до совршена фигура како Моника Белучи

Оваа диета ветува дека телото ќе доживее промени исто како да сте биле на липосукција. Моника Белучи и Џенифер Анистон се ѕвездите кои ја практикуваат липосукциската исхрана. Како што објаснува Кенан Мандра, нутриционист од компанијата „International Health“, кој ја усовршил ...

Повеќе »