Дневни архиви: 19/10/2018

Тренд на неделата: Тексас кошула и фармерки со циркони од Guess

Модните парчиња од колекцијата есен/зима 2018 на Guess се навистина волшебни! Особено, за оние кои го сакаат „кежуал“ стилот, но префинет до совршенство. Погледнете ги тексас кошулата и фармерките со циркони, погледнете го кројот, раскошните детаљи и секако, врвниот материјал ...

Повеќе »

„Закон“ очила за сонце од Dolce & Gabbana за есен/зима 2018 (ФОТО И ВИДЕО)

Dolce & Gabbana ја објавија (и лансираа) новата колекција на очила за сезоната есен/зима 2018, моделите веќе се на листата на „маст хев“.  Рекламната кампања е реализирана на римските улици, популарни италијански модели позираат пред објективите на Лука и Алесандро ...

Повеќе »

Oживeaja „Звуците на Скопје”

Капките на дождот што удираат во прозорците на ЈСП, лаежот на кучињата пред Вили, Нирвана од вториот кат на зградата спроти „ Песталоци“, тркалата на скејтот што јури дури грицкам семки на кеј… Одам низ Скопје и ги слушам неговите ...

Повеќе »

Нова фотосесија за Bitsiani есен/зима 2018 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

РЕТРО СТИЛ ВО СОВРЕМЕНА ФОРМА Инспирирана од ретро мажот и вистинскиот џентлмен, новата фотосесија на брендот Bitsiani има винтиџ шарм кој доаѓа во модерна форма. Класичните одела со современ крој кој ја следи линијата на телото, како и секогаш се ...

Повеќе »

Liebherr фрижидери и ладилници – спој на модерни и квалитетни апарати за домаќинства и компании

Liebherr како светски бренд произведува широка палета на фрижидери и ладилници, кои се со корисни функции, имаат од свеж центар со 6 различни температурни зони, лед светла до автоматско ладење. Апаратите за домаќинство се креирани по светски трендови во различни ...

Повеќе »

Ѓерданчето од тестенини на Меган Маркл

За време на посетата на Австралија, принцот Хари и Меган Маркл се сретнаа со многу дечиња, ја посетиле Зоолошката градина и играле фудбал. Слатко, нели? За време на сите настани, Маркл секогаш одбираше перфектни модни комбинации, а особено внимание привлече ...

Повеќе »

Барате инспирација за венчаница? Погледнете ја новата колекција од Вера Ванг

Вера Ванг додаде кралски изглед на новите венчаници за сезоната есен/зима 2019. Колекцијата на венчаници е насловена ‘Versailles’, а дизајните се со драматичен изглед. За новиот каталог позираат моделите во подем Зван Бил, Ванеса Ума и Хантер Шафер. Новите венчаници не ...

Повеќе »

Карли Клос се омажи во венчаница од Dior

26- годишната топ модел, Карли Клос, позната како една од ангелите на Викторија сикрет, се омажи. По објавувањето на верибата во месецот јули, супермоделот Карли Клос се омажи за бизнисменот Џошуа Кушнер. Свадбената церемонија се случила вчера во Њујорк. Русокосата ...

Повеќе »