Дневни архиви: 20/10/2018

Листа на желби: Светкавите обетки од ZARA

Одличен пар обетки можат да го подигнат секој стил, а такви најдовме во есенската колекција на Зара. Шпанскиот популарен бренд ја претстави својата нова колекција дизајнирана за студените денови, а освен привлечна гардероба, колекицијата содржи и одлични модни додатоци, а ...

Повеќе »

#mangogirls: Еве како се облечени Манго-девојките оваа есен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шпанската модна марка Mango има цела „војска“ на обожаватели ширум светот кои јавно ни покажуваат како ги комбинираат модните парчиња од Манго, користејќи го хаштагот  #mangogirls. На тој хаштаг ќе најдете стотици есенски комбинации од љубителките на популарниот бренд. Судејќи ...

Повеќе »

Синди Крафорд и Џулија Робертс без шминка, реакциите поделени (ФОТО)

52-годишната манекенка Синди Крафорт објави фотографија на својот Инстаграм профил на која позира, после тренинг, без грамче шминка. Фотографијата за кратко време го обиколи светот, а рекациите на фановите се преубави. Природна и убава, но и храбра, поранешниот супермодел објави ...

Повеќе »

9 неодоливи модни парчиња со змијски принт на нашата шопинг листа

Полиците на популарните модни марки веќе се полни со гардероба, обувки и модни додатоци со најпопуларниот за сезоната – змијски принт. Моделите се дизајнирани за различни вкусови, изборот е прилично голем, а освен здолништа, фустани и панталони, многу актуелни се ...

Повеќе »

Изглед на денот: Макси фустанот со риги на Меган Маркл

На четвртиот ден на патувањето низ Австралија, војвотката од Сасекс покажа многу стил, исто како и во претходните три дена. Овојпат изборот беше макси фустан со риги во комбинација со еспадрили на платформа. Фустанот со кафени и црни риги е ...

Повеќе »