Дневни архиви: 21/10/2018

Ролат со тиква и лешници

Пржени лешници и тиква, постои ли подобра есенска комбинација? Овој ароматичен ролат ќе го развесели вашето непце. Доколку не сте љубител на лешници, рецептот може да го направите со ораси. Потребни намирници – 1 чаша брашно, 1 лажица густин, 1 ...

Повеќе »

Пет најчести грешки за време на диетата

Кога сме на диета, со цел да „стопиме“ неколку килограми, лесно паѓаме под влијание на различни „брзи совети“, но и подеднакво брзо се обесхрабруваме ако стрелката на вагата, и покрај ригорозниот режим, не се поместува. Но дали навистина станува збор ...

Повеќе »

5 кошули со „анимал“ принт за есен/зима 2018 од Stradivarius и од Zara

Модните парчиња со „анимал“ принт продолжуваат да ги полнат полиците на продавниците на популарните „хај стрит“ модни марки. Овојпат, бевме во лов на кошули со најтрендовскиот принт на сезоната есен/зима 2018/19. И, пет одлични парчиња, кои со задоволство би ги ...

Повеќе »

Изглед на денот: Меланија Трамп во чизми од Timberland

Првата дама на САД, при посетата на жртвите од ураганот во Флорида, покажа како знае да го носи и „кежуал“ стилот, прикладен за дождливото време. Во друштво на претседателот Трамп, таа ја замени луксузната облека и изборот на високи потпетици, ...

Повеќе »

Ким Кардашијан се разголе за 20-годишнината на списанието Ричардсон

За 20-годишнината на машкото списание Ричардсон Магазин, пред објективот на познатиот фотограф Стивен Клејн, за насловната страница и едиторијалот позираше Ким Кардашијан. Списанието е познато, меѓу другото, и по форсирање на порно ѕвезди на своите насловни страници низ 20-годишната историја. ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (22ри до 28ми октомври): Топ знаци на неделата Шкорпија и Риби

Неделата ќе започне со три дена во знакот на Месечината во Овен, носејќи многу среќа за сите огнени хороскопски знаци. Но, не многу среќни ќе бидат Вагите , Раковите и Јарците. Љубовта продолжува да им блеска на водените знаци, а ...

Повеќе »