Дневни архиви: 22/10/2018

Г.Т.Ц. со моден спектакл одбележа 45 години градски шмек

Градски Трговски Центар на сите потрошувачи својот јубилеј од 45 години градски шмек им го посвети со моден спектакл од брендовите во трговскиот на кои беа презентирани колекциите есен-зима ‘18/’19. На настанот присуствуваа еминентни и познати личности, како и потрошувачи, ...

Повеќе »

MANGO ја претстави новата Committed колекција од рециклирани материјали

Новата Committed колекција на Манго се состои од рециклирани ткаенини, волна, органиски памук, биоразградливи влакна како што е Tencel TM или рециклирани ткаенини како вискоза. Колекцијата содржи модни парчиња во модерни кроеви, доминираат минималистичките силуети, а од нијансите – бакар, бела, беж ...

Повеќе »

Телеком организира уникатна потрага по новиот iPhone Xs

• Во единствената потрага можат да учествуваат сите граѓани кои треба да се регистрираат преку веб страницата www.sakamiPhoneXs.mk Македонски Телеком го најавува почетокот на една од највозбудливите и креативни потраги со која корисниците треба да го пронајдат најновиот и неодолив ...

Повеќе »

6 природни лекови против затнат нос

Ниските температури и сезоната на грипови очекувано можат да предизвикаат „затнат“ нос кој пак ни создава нервоза поради отежнатото дишење. Не посегнувајте веднаш по капки за нос зашто постојат многу делотворни природни начини за да го исчистите и „отнете“ носот. ...

Повеќе »

Промоција на најновиот албум „Синергија“ на Дуке Бојаџиев во Станица 26

Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев, кој живее и работи во Њујорк повторно се враќа во Скопје, каде на 27 Октомври во 23 часот ќе настапи во концертно издание за „Wine Expo“ на Плоштад Македонија, а на 28 октомври, со ...

Повеќе »

“Stasija Make – up”, новиот „хајлајтер“ на македонската мејк-ап сцена

Уметноста на шминкањето е посебна уметност бидејќи се работи на најубавото платно на кое еден уметник може да слика. Движењето на мејк – ап четкичката за сликање има поинакви движења кои завршуваат во една крива линија наречена насмевка. Сјајот во ...

Повеќе »

H&M им ефектни сукњи од вештачка кожа

Едно од најбараните (и најпосакувани) модни парчиња на сезоната е сукњата од вештачка кожа, а убави модели на такви сукњички во есенската колекција нуди H&M. Црната боја доминира, што ги прави овие сукњичи лесни за комбинација, па може да се ...

Повеќе »

Меган Маркл открива какво ѝ било првото работно место и работни задачи

Посетата на Австралија на Меган Маркл и принцот Хари продолжува, а Меган и понатаму успева да шармира со нејзините анегдоти и искрени изјави кои ја прават блиска до сите. При посетата на средното женско училиште Macarthur Girls High School, каде присуствувале ...

Повеќе »