Дневни архиви: 23/10/2018

Брза и совршена чоколадна торта (со само неколку намирници)

Подгответе ја лесно и уживајте во вкусот. За тортата се потребни само неколку намирници- јајца, сечкани бадеми, темно чоколадо, шеќер и путер. За посебен шарм може да се додаде рендана кора од портокал, а за подобро да се „поткрене“  – ...

Повеќе »

Топ 6 модели на чизми од Massimo Dutti

И оваа есен/зима 2018/19, дизајнерите од Massimo Dutti не не изневерија, нудејќи ни модели кои ги задоволуваат сите критериуми на елеганцијата и носливоста. Чизмите од Масимо Дути и овојпат совршено ги спојуваат безвременската класила со трендот и квалитетот. Акцентот е на ...

Повеќе »

Капитол мол чекори кон зајакнување на хуманоста во заедницата

Mарко Новески, Вики Ристовска и Владимир Блажевски – DJ Shorty P aka Панчо донираа за СОС Детско село во Капитол мол СОС Детско село Македонија посветено работи и гради семејства за децата без родителска грижа и социјален ризик, им помага ...

Повеќе »

Барате венчаница? Инспирирајте се од новата колекција на Зухаир Мурад

Новата колекција на венчаници на прочуениот либански дизајнер Зухаир Мурад, дизајнирана за сезоната есен/зима 2019, е инспирирана од цветот лотус. Моделите се фокусирани на белата тантела декорирана со флорални везови, наменети за модерни невести. За оние пак кој ја сакаат ...

Повеќе »

Колекција на ZARA, модели за вечерни излегувања и за празничната сезона

Новата колекција на модната марка Зара е дизајнирана за сезоната на забави и свечености, како и за вечерни излегувања. Моделите Леа Џулијан, Наоми Чин Винг и Џеси Бломендал позираат за каталогот, а фотосејата е снимена на париските улици. Акцентот е ...

Повеќе »