Дневни архиви: 25/10/2018

Наоми, Џиџи и Бела Хадид на ревијата на Moschino x H&M 

Уште малку и колекцијата на  Moschino x H&M ќе биде во продажба во продавниците на H&M  низ светот, а во меѓувреме долгоочекуваната колекција беше претставена со модна ревија во Њујорк. Модната ревија, на која се појавија моделите Џоан Смолс, Вини Харлоу, Кендис ...

Повеќе »

Изглед на денот: Прајанка Чопра во палто од MANGO

Глумицата Прајанка Чопра е фотографира на њујоршките улици облечена во „кежуал“ шик модна комбинација. Со фармерки, кошула со принт, чевли на умерено висока потпетица, Чопра носи кафено палто од есенската колекција на Манго. Изгледот е заокружен со Луј Витон чанта. ...

Повеќе »

Еве како штипјанецот Борче Јовев „стопил“ 43 килограми

53-годишниот Борче Јовев од Штип, вработен во јавното претпријатие „Стипион“, е пример дека доколку решите да ослабнете, со силна волја и правилно избрана диета, ништо не може да ве спречи во намерата, а резултатите секако, пристигнуваат. Во случајот на Борче, ...

Повеќе »

Провери се, никој не гледа: Bella со моќна кампања за борбата против ракот на дојка

„Провери се, никој не гледа“, Bella со моќна кампања се приклучи во подигнувањето на свеста за борбата против ракот на дојка. Во овие „розови денови“ Bella како општествено одговорна компанија се залага за тоа да допре до дамите и да ...

Повеќе »

Во „Бета Фармација“ ги најдовме најдобрите медицински помагала за Валгус деформацијата на стапалото

Валгус деформацијата на палецот на стaпалото е најчеста деформација на стапалото, а веројатно е, воопшто, најчеста деформација на мускулниот-коскен состав на денешниот човек. Станува збор за странично искривување на палецот на стапалото, создавајќи болен деформитет на коската, кој често се ...

Повеќе »

Почна снимањето на новиот филм на Милчо Манчевски

 „Врба” е љубовен филм за денешни и дамнешни души Денеска, во близина на прилепското село Крушевица започна со снимање „Врба“, шестиот долгометражен игран филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, кој е автор и на сценариото. По девет години, ова ...

Повеќе »

Заводлива чипка од Кадора

Чипка е деликатна ткаенина изработена од предиво или конец во отворен шаблон, изработен од машина или со рака. Првично биле користени ленени, свилени, златни или сребрени нишки. Сега, чипка често се прави со памучна нишка, иако ленени и свилени теми ...

Повеќе »

Топ 8 предлози: Каде да си купите модерна парка за сезоната есен/зима 2018/19

Со паѓањето на температурите, започнува и нашиот лов на парки. Ги сакаме затоа што се практични за носење и комбинирање, а исто така се и ефектни. Па, не не чуди што секоја година парките ги наоѓаме редовно во колекциите на ...

Повеќе »

Сите бои убаво ми стојат! Еве како да носите шарени модни комбинации (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Не плашете се да носите повеќе бои на себе! Оваа игра на шарени модни комбинации не само што е многу забавна и не само што расположува, туку е привлечна и за оние кои не гледаат, особено во есенските тмурни денови ...

Повеќе »