Дневни архиви: 26/10/2018

Тренд на неделата: Боди со цветен принт од women’secret

За тренд на неделата и прво на нашата шопинг листа го ставаме цветното, елегантно боди од women’secret. Црното боди со цветови во пастелна розова нијанса, одлично е за комбинација и за дневни и за вечерни пригоди. Во текот на денот го ...

Повеќе »

Кара Делавињ на светската премиера на новиот T-Cross

Со светска премиера во Амстердам, Шангај и Сао Паоло, Volkswagen го претстави својот нов T-Cross, а со тоа решително ја продолжува SUV офанзивата што ја започна во 2015 година. Овој комплетно нов модел наскоро ќе ги маѓепса пазарите на три ...

Повеќе »

Ќерката на Џони Деп – холивудска ѕвезда во подем

Лили Роуз Деп, ќерката на Џони Деп и Ванеса Паради, има 19 години и е една од најпопуларните тинејџерски ѕвезди на Холивуд. Не само што е веќе модел на Шанел, туку и глумеше во филмот A Faithful Man, а за нејзината ...

Повеќе »

Долгоочекуваниот паметен телефон Huawei Mate 20 Pro достапен и во Македонија

По минатонеделното официјално претставување во Лондон, новиот паметен телефон Huawei Mate 20 Pro веќе може да се најде и во Македонија и тоа на продажните места на Телеком, Нептун и Сетек. Oвој телефон кој e дел од Huawei Mate20 серијата, ...

Повеќе »

Потпечена тиква полнета со мелено месо и ориз

Ви здодеа од некреативни оброци? Ова неодоливо јадење се подготвува едноставно, а е вистинско задоволство за целото семејство. За подготовка потребно е – 1 тиква, 500 грама говедско месо, 50 гр ориз, 1 кромид, 1 морков, лажичка мелен бибер, лажичка ...

Повеќе »

Проверете која диета е најдобра за вас

Со пресметувањето на биоритмот ќе откриете нешто ново за исхраната и така ќе дознаете која диета за вас е најдобра за побрзо да загубите килограми. Како да го пресметате вашиот биоритам? Запишете го денот и месецот вашето раѓање, па собирајте ...

Повеќе »

И неа може да и се случи, моден кикс на Меган Маркл

На 16-дневната кралска турнеја низ Пацификот, Меган Маркл промени низа модни комбинации, секогаш изгледајќи беспрекорно во фустаните кои ги носи, што е напорна задача, особено земајќи предвид дека е бремена. Кога Меган и Хари слетале во државата Тонга, фотоапаратите го ...

Повеќе »

3 нутритивни предности на костенот

Иако спаѓа во категоријата на суво овошје, костенот не е толку калоричен како останатото слично овошје, а претставува нутритивно вреден оброк кој заситува. Замена за оброк Ако се грижите за телесната тежина, есента е вистинско време да ги искористите сите ...

Повеќе »

За Ноќта на вештерките: Програма за Страшните денови во Сити Мол Скопје

Дали знаете дека Halloween или „Ноќта на вештерките“ е празник кој се слави секоја година на 31 октомври и се прославува речиси низ целиот свет? Затоа Скопје Сити Мол во следните денови организира четиридневен настан за сите љубители на „стравот”. ...

Повеќе »

11 модни парчиња од есенската колекција на MANGO по кои сите лудуваат

Од големата есенска/зимска понуда на популарната модна марка MANGO, одвојуваме топ 11 трендовски модни парчиња без кои е незамислива модната претстојна сезона. Од чанти со суперпопуларниот змијски принт, до кожени високи чизми над колениците, карирана кошула-фустан, каубој чизми, „теди“ палто…, еве ...

Повеќе »