Дневни архиви: 28/10/2018

Превкусни палачинки од тиква

Дегустирајте ги овие слатки палачинки направени од кралицата на есента – тиквата. Намирници – 220 грама брашно, 200 грама пире од тиква, 350 мл млеко, 1 јајце, 3 лажици шеќер, 1 ванилин шеќер, 2 лажици лимонов сок и малку рендана кора ...

Повеќе »

Девојката на Роналдо, Џорџина Родригез, стана русокоса

Девојката на познатиот фудбалер, моделот Џорџина Родригез, направи трансформација, променувајќи ја бојата на косата од темно кафена во руса. Џорџина својот нов изглед го објави на Инстаграм. 23-годишната манекенка од Шпанија, позната по згодното тело, позираше во тесни кожени панталони ...

Повеќе »

Мадона бара готвач, платата е 125.000 евра

Добро готвите? Фан сте на Мадона? Сакате супер да заработите? Еве еден интересен оглас. Поп ѕвездата бара готвач кој ќе биде ангажиран во нејзините куќи во Европа и САД. Платата е привлечна – 125 илјади евра годишно. Пејачката го објавила ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (29октомври-4ти ноември): Топ знаци на неделата – Вага и Лав

Оваа недела доаѓа до големи промени на небото! Венера го напушта знакот на Шкорпија и влегува во Вага, носејќи им на родените во овој знак многу среќа во љубовта. И Меркур ја напушта Шкропијата и влегува во Стрелец – носејќи ...

Повеќе »

Вечерва промоција на албумот „Синергија“ на Дуке Бојаџиев во Станица 26

Со почеток во 20 часот, во ноќниот клуб Станица 26, ќе се одржи промоција и јавно преслушување на најновиот студиски албум со наслов „Синергија“ на македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев, кој живее и работи во Њујорк. Веднаш по промоцијата ...

Повеќе »

Кајли Џенер и Тревис Скот купуваат куќа на Беверли Хилс: 7 спални, 10 купатила

Кајли Џенер и Тревис Скот, со ќеркичката Сторми, купуваат куќа на Беверли Хилс. Станува збор за модерна вила од 12 милиони евра. Кајли Џенер и раперот Тревис Скот ја купија нивната прва куќа и почнаа да живеат заедно. Мало апартманче ...

Повеќе »

Новата колекција на MAX&CO е мотив да ја засакаме зимата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со колекцијата на MAX&CO спротиставувањето на зимата ќе ни биде големо задоволство! Температурите продолжуваат да паѓаат, денот станува пократок, а зимата веќе е на прагот. Обично студот ни ја „задушува“ волјата за дотерување, но новата колекција на  MAX&CO сигурно ќе ве натера ...

Повеќе »