Месечни архиви: ноември 2018

Тренд на неделата: Боди од women’secret

Барате инспирација за сезоната на празниците? Ние најдовме супер модно парче во women’secret кое е истовремено и толку секси, женствено и многу елегантно. Дизајнерите од women’secret внимавале на секој детаљ и ништо на ова боди не е случајно скроено. Проѕирни се ракавите ...

Повеќе »

Посни бомбици од бадеми и портокали

Ви требаат идеи за посни слатки? Еве една прекрасна која се подготвува брзо и без да сте вешти во кујната. Потребни намирници – 4 портокали, 150 грама бадеми (плус 100 грама бадеми за тркалање на бомбиците), 150 грама шеќер, 1 ...

Повеќе »

Стотици луѓе се журкаа во дивина во центарот на Скопје

Стотици луѓе вчера во клубот „Станица 26“ во Скопје поминаа една ноќ во дивина каде идеален начин да се згреат беше жестокиот пијалак Jägermeister. Познатиот бренд ја организираше забавата насловена како -18°C After Dark, на која посетителите беа опкружени со ...

Повеќе »

Селена Гомез е „силна девојка“ за новата кампања на PUMA (ФОТО+ВИДЕО)

Првата колекција од соработката на Селена Гомез и Пума ќе биде наскоро во продажба. За потребите на рекламната кампања, Гомез позира во фотосесијата и видеото, претставувајќи ги новите дизајнирани парчиња. Колекцијата е насловена SG x Puma ‘Strong Girl’, а во продажба ...

Повеќе »

Нутри 100% интегралнити бисквити со три нови вкуса

Жито Лукс на пазарот пласираше три нови вида бисквити од познатата линија Нутри. Станува збор за 100% интегрални биквити од 3 вида житарки со три неодоливи вкуса – со чоколадо, со суво грозје и цимет и со чија, просо и ...

Повеќе »

Неверојатна трансформација на Мараја Кери, минус 30 килограми!

Мараја Кери за промоцијата на новиот музички албум насловен Caution изгледа неверојатно добро! 48-годишната пејачка по породувањето со близнаците наталожила дури 30 килограми повеќе, кои полека ги „симнувала“ во периодот од последните две години, за на почетокот на 2018 година да ...

Повеќе »

Ралф Лорен ја дизајнира венчаницата на Прајанка Чопра

Како и се останато што се подготвува околу свадбената атмосфера на глумицата Прајанка Чопра, така и венчаницата нема да ги разочара фановите. Во новото издание на Вог тукушто е објавено дека креаторот Ралф Лорен ќе ја дизајнира венчаницата на Прајанка ...

Повеќе »

Целерот е нов ѓумбир, еве зошто е одличен за здравјето

Целерот има бројни здравствени предности, затоа е и наречен нов ѓумбир. Некои од сличностите на целерот и ѓумбирот е во тоа што обата имаат против-воспалителни својства и ја намалуваат надуеноста. Во народната медицина целерот е одамна познат како лек против ...

Повеќе »

UGG со светки, супер се!

Празничниот тренд на светки го гледаме и во новата колекција на популарните слатки чизмички UGG. Акцентот е на моделите со сребрени и златни светки, кои супер „стојат“ и со празничен избор на гардероба, особено ако удобноста и трендовскиот изглед ни е ...

Повеќе »

Жизел Бундхен се разголе за божиќната кампања на Вивара

Славејќи ја празничната сезона, бразилската марка за накит Вивара ја ангажираше Жизел Бундех за новата рекламна кампања. Фотографирана од Luigi & Iango, супермоделот ја покажува својата прочуена фигура покриена со црвена ткаенина. Колекцијата содржи златни и сребрени парчиња накит во трендовски ...

Повеќе »