Дневни архиви: 02/11/2018

DRAMA Matinée: Време е на модата да и го вратиме достоинството во Македонија

Модата во Македонија и соработките за 2019-2020 година беа темите на кои се дискутираа на првото DRAMA Matinée, предводено од Ивана Кнез модната дизајнерка и споственичка на Драма Студио. Пријатели на настанот беа винарија Стоби со нивните сортни вина и Дуна ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Дуксер од Superdry

Погледнете го овој фраерски дуксер со качулка од Superdry. Во трендовска металик-сребрена боја, со овој дуксер секаде ќе оставите впечаток. Совршен е за секоја „кежуал“ и спортска комбинација. Достапен е во продажба во брендираната продавница Superdry во Скопје Сити Мол или ...

Повеќе »

До 50 отсто намалувања, месец на попусти во Кадора!

Кадора највува месец на попусти, имате цел месец да ја искористите можноста да купите Кадора уникатно парче по намалена цена се до 50%. Време е за освежување во вашиот гардеробер – искористете го големиот ексклузивен сезонски попуст во модниот бренд ...

Повеќе »

Ефективна терапија за опструктивна ноќна апнеа

Дали рчите? Уморни сте или поспани во текот на денот? Може да имате проблем со опструктивна ноќна апнеа. Луѓе со опструктивна ноќна апнеа престануваат да дишат повторувачки во текот на спиењето поради колабирање на горните дишни патишта. Ова може да ...

Повеќе »

Еден круг низ градот?! – Пријави се на Скопје на точак

Бесплатно пријавување, дружење и подароци на најновиот велосипедски караван, Скопје на точак Скопје знае за велосипеди. Неко велат дека во 1960-те години секој втор граѓанин имал велосипед. За да се врати тоа, време е во недела, 11.11.2018, во 11.00 часот, ...

Повеќе »

Ирина Шаик ја претставува новата колекција на INTIMISSIMI

Италијанската модна марка за долна облека Intimissimi ја претстави зимската колекција. За каталогот позира рускиот модел Ирина Шаик. Колекцијата е насловена Ultralight with Cashmere, а содржи модерни маички, гаќи и боди со долги ракави. Акцентот е на палетата со неутрални нијанси, ...

Повеќе »

Нова колекција на венчаници од Carolina Herrera

Каролина Херера ја лансираше новата колекција на венчаници дизајнирани за сезоната есен/зима 2019. Колекцијата е карактеристична по 12-те елегантни модели совршени за модерните невести. Акцентот е на традиционалната палета на слонова коска нијанса до бела, додека детаљите доминираат – наметки, ...

Повеќе »

Самостојна изложба на Горан Боев во Струмица

На 2 ноември 2018, во 19:00 часот во Домот на културата во Струмица ќе биде отворена самостојна изложба на реномираниот академскиот сликар Горан Боев. На изложбата ќе бидат претставени најновите ликовни дела на овој исклучително продуктивен автор, академскиот сликар, извонреден ...

Повеќе »

Голока и Токсиколизи со првата заедничка колекција за скопските хипхопери

Денес (02.11.ПЕТОК) во скопскиот локал „Концепт 37“ со почеток во 20:00 часот ќе се случува промо забава на “street wear’’ брендот „Голока“ од Бугарија, кои за прв пат ќе се претстави пред скопската публика со својот бренд. Дизајните што ќе ...

Повеќе »

„Милион милји време“ за старт на Моден викенд Скопје

Со јубилејната колекција „Милион милји време“ на познатата дизајнерка Лидија Георгиева, вчеравечер започна осумнаесеттиот Моден викенд Скопје, за прв пат на ексклузивната локација „F.A.M.E.’S“. По повод 20 години од создавањето на брендот Георгиева ја претстави роденденската колекција за која вели ...

Повеќе »