Дневни архиви: 05/11/2018

Колекција на сензулани невестински фустани од КАДОРА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кадора реши повторно да ни приреди изненадување со колекција сензулани невестински фустани, и најавува промотивни цени за сите венчаници и 20% попуст на нарачки. За сите невести кои сеуште не го одбрале фустанот на својот живот ја имаат оваа можност ...

Повеќе »

Лоба со нови deep house хитови Feel It и Над небото

Feel It на англиски и Над небото на македонски јазик се новите песни во таканаречен deep house музички правец, Викторија Лоба на својот Youtube канал ги промовираше со видео записи. Автори на композициите се македонските продуценти Marga Sol и Darles ...

Повеќе »

Timberland слави 45 години од постоњето на “yellow boots” со специјална колекција

Кога прв пат се појавија жолтите чизми, никој не замислуваше дека ќе станат вистинска класика. Но, 45 години подоцна овие чизми кои се одликуваат со издржлив ѓон и премиум кожа се многу повеќе од легендарни. Тие се икона. За да ...

Повеќе »

Заврши Моден викенд Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Error Kolektiv“, Сара Реџиќ и Александра Јовановска за крај на есенскиот Моден викенд Скопје Со ревиите на „Error Kolektiv“, Сара Реџиќ и Александра Јовановска во „Скопје Мериот Хотел“ вчеравечер заврши осумнаесеттото издание на Моден викенд Скопје за сезоната есен-зима 2018/2019. ...

Повеќе »

Со вакви резултати не може да се пофали ниедна друга диета!

Сѐ со текот на времето се менува, па и диетите. Класичниот пристап за редукција на телесната тежина преку „благ калориски дефицит и зголемена телесна активност“ станува конзервативна метода која била популарна уште пред 50 години. Тоа не значи дека не ...

Повеќе »

Сакоа од ZARA во стилот на Коко Шанел

Инспирирани од стилот на 60-те години, таканаречените boucle jacket се вратија на модната сцена за сезоната есен/зима 2018/19. Овие сакоа се препознатливи за Шанел стилот, благодарение на Коко Шанел која прва ги дизајнираше. Потоа, Карл Лагерфелд ги реиновираше, а сега, ...

Повеќе »

Ролки во тренд, и Кејт Мидлтон и Меган Маркл ги носат!

Едноставните џемпери со ролка се повеќе стануваат ѕвезди на есента, и лесно е да се предвиди дека ќе бидат хит за оваа зима. И не само затоа што се наоѓаат во колекциите на популарните модни марки, туку затоа што се ...

Повеќе »

Најубавите модни изгледи на MTV Europe Music Awards 

MTV EMA 2018 се одржаа во Билбао, Шпанија, а на црвениот тепих (или подобро кажано – на розовиот тепих) продефилираа бројни ѕвезди од интернационалната музичка сцена, дотерани во свечена облека. Доминираа ексцентричните модни избори, како и поп стилот. Годинава не ...

Повеќе »

Трендовски модели на високи чизми од Mango

Време е да почнеме да размислуваме за чифт добри високи чизми, нели? Ги има во Манго! И во колекцијата есен/зима 2018/19, шпанската модна марка Манго ни донесе трендовски обувки, меѓу кои високите чизми се во центарот на нашиот интерес. Во ...

Повеќе »

Од стариот леб направете превкусен појадок

Предноста на овој леб е што не бара месење, а ќе го подготвите многу бргу. Потребни намирници – 200 грама сланина, 170 грама гауда или друг кашкавал по желба, 5 кришки стар леб, 1 лажичка магдонос, 2 филџани млеко, 6 ...

Повеќе »