Дневни архиви: 10/11/2018

Неделен хороскоп (12ти-18ти ноември): Топ знаци на неделата Водолија и Лав

Оваа недела планетата Марс го напушта знакот на Водолија и влегува во Риби – сите водни знаци ќе се чувствуваат посилни и полни со енергија. Во љубовта продолжуваат главни протагонисти да бидат Вагите, додека на работа никому подобро нема да ...

Повеќе »

Evening Edition 2018: Празнична колекција на Massimo Dutti

Massimo Dutti е подготвен за празничната декемвриска сезона лансирајќи ја колекцијата Evening Edition 2018. Фотосесијата е снимена на њујоршките улици, а моделот позира во дневни и вечерни изгледи. Интересно е што во празничната колекција овојпат наоѓаме и елегантни модели на фармерки, ...

Повеќе »

Топ 7 моменти на Адријана Лима на шоуто на Викторија сикрет

По долгата соработка на топ моделот Адријана Лима со марката за долна облека Викторија сикрет, која започна од 1999 година, Лима ги соблекува ангелските крилја. Шоуто на Викторија сикрет кое неодамна се одржа во Њујорк беше последно за Адријана Лима. ...

Повеќе »