Дневни архиви: 12/11/2018

Голема распродажба со попусти до 80 отсто во Веро центар

Голема распродажба со попусти до 80 отсто на различни категории производи ги очекува посетителите на продавниците лоцирани во Веро центар од среда до недела (од 14 до 18 ноември). Производите со WOW цени ќе може да се најдат во речиси ...

Повеќе »

Погледнете ја празничната колекција на MAC

Празничната (новогодишна и божиќна) колекција на MAC е насловена Shiny Pretty Things. Содржи кармини, сјаеви за усни, сенки за очи, моливи за очи, руменила…, а сите содржат светки и блескави честички. Во колекцијата доминираат нијансите препознатливи за калеидоскопот и токму тоа ги ...

Повеќе »

Добро утро Кадора (ВИДЕО)

Ќе беше жално една ваква приказна со традиција од 25 години да не доживееше повторно светло утро. Ретко кое дете во денешницата се одлучува да го наследи занаетот, талентот на својот родител, но ова не е случајот со Никита Алексовска ...

Повеќе »

45 години уникатност и безвременски стил со жолтите чизми на Тимберленд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За да ја прослави 45-годишнината на еден од своите најпрепознатливи производи, Тимберленд овој викенд подготви вистинска дизајн лабораторија во продавницата во Skopje City Mall, каде посетителите имаа можност за персонализирање на своите чевли или облека. Тату уметникот Драган Китановски Драш ...

Повеќе »

Чоколаден сутлијаш

Го сакате сутлијашот? Тогаш не го прескокнувајте овој рецепт. За да го подготвите чоколадниот сутлијаш од намирници потребно ви е – 1 литар млеко, 150 гр ориз, 1 ванилин шеќер, 6 лажици шеќер, 150 гр темно чоколадо, 50 гр путер. ...

Повеќе »

Погледнете ги овие црвени салонки од Bershka

Есенската колекција на Bershka се збогати со уште еден чифт салонки на висока потпетица. Со тоа што се во силна црвена боја, совршени се за свечени пригоди и за пред-новогодишните забави. Секако, може да се носат и во деловна атмосфера убаво ...

Повеќе »

Фимо гурманска приказна со „A2 Handmade“

A2 Handmade е приказна која се раскажува преку фимо-уметноста и креирањето инспирирано од секојдневните моменти во животот од утринскиот појадок до паѓањето на есенските лисја, нешта кои не опкружуваат и кои се наше секојдневие, а не секогаш го забележуваме нивното ...

Повеќе »

Рамни чизми од Zara одлични за врнежливо време

Шпанската модна марка Зара есенската колекција на чизми ја збогати со уште еден, нов чифт. Станува збор за ефектни црни чизми изработени од комбинирани материјали, а зачинети со метални детали и врвци. Водоотпорните чизми се одлични за врнежливо време, но ...

Повеќе »

Најнов хит за релаксација и вежбање – Џин тоник јога

Ви звучи будалесто? Јога ама со помош на чашка до две од алкохолниот коктел џин тоник. Тоа е најновиот хит за релаксација (и вежбање) во светот. Џин-тоникот е најбаран пијалак за 2018 година, а веројатно и во иднина. После лансирањето ...

Повеќе »

Веднаш по разводот, Бен Афлек се врати на рехабилитација во болница

Без конфликти и мирно заврши разводот на Бен Афлек и Џенифер Гарнер. „Мирор“ извести дека Афлек, веднаш по разводот се пријавил во болницата за рехабилитација од зависности. Познатиот глумец во болницата за рехабилитација помина 40 дена изминатиот месец. Но, ден ...

Повеќе »