Дневни архиви: 14/11/2018

Рижото со цвекло и пармезан, превкусно!

Со впечатлива виолетова боја, специјалитетите од цвекла не се само уживање за непцето туку и за очите. Овој лековит зеленчук ни го нуди својот корен, но и помалку занемарените листови. Како плод поволно влијае на работата на крвните садови, црниот ...

Повеќе »

Моќта на суплементите „Липо алфа“ и „Липо бета“ за брзо слабеење

Протоколот за слабеење се состои од две фази. Првата фаза е липо третман со примена на препаратите „Липо алфа“ и „Липо бета“ и трае 14 дена. Втората фаза е план за исхрана и стабилизација и одржување на килограмите и трае ...

Повеќе »

Отворање на изложба на фотографии за проектот ,,Во моите чевли/In my shoes”

Во рамки на годинешната програма поддржана од Министерство за култура на Република Македонија, на 17-ти ноември (сабота), 2018 г., во Национална галерија на Р.М. – „Мала станица„ (19:00 ч.), ќе се отвори изложба на модни фотографии, како завршна фаза од ...

Повеќе »

#VERYUS – WOMEN’SECRET ЈА СЛАВИ 25-ГОДИШНИНАТА СО ВИСТИНСКИ ЖЕНИ КАКО СИТЕ НАС

Women’secret ја слави 25-годишнината од своето постоење со кампањата VERY US во која главна улога се вистински жени. Деветте различни, спектакуларни жени беа избрани преку повик распишан на социјалните мрежи. Брендот е верен придружник на жените во секој период од ...

Повеќе »

Француски дантел поскап од злато, погледнете го овој фустан од КАДОРА

Кадора овој пат реши да нѐ едуцира и да нѐ однесе наназад во историјата на францустиот дантел. Францускиот дантел е творештво на луксуз во тоа време поскап од злато и бил направен по желба на кралевите, поточно по желба ма Марија Антоанета. ...

Повеќе »

Grouper го најавува најголемиот Black Friday до сега, а попустите веќе започнаа

Се наближува најголемиот светски шопинг празник BLACK FRIDAY (23.11.2018), кој веќе прераснува во традиција и на нашиот пазар, а со неговото доаѓање расте и возбудата околу шопинг лудилото со екстремни попусти од голем избор на брендови. Од Grouper.mk, водечкиот сајт ...

Повеќе »

Листа на желби: Црното плишано сако од MANGO и синото сако од GUESS

Почнавте ли да размислувате со што ќе се подновите за празничната, декемвриска сезона? Ви предлагаме, да почнете да размислувате за шопинг на едно добро сако, кое може да го носите и после празниците и тоа – во кежуал-шик варијанта. Две ...

Повеќе »

Еве каде да си купите трендовска мини сукњичка

Продолжуваме да носиме мини сукњи и во сезоната на студени денови – со дебели хулахопки или со хеланки. Мини-сукњите одлично „стојат„ со високи чизми во комбинација со предимензионирани јакни со качулки или бундички од вештачко крзно. Трендовите ги форсираат мини ...

Повеќе »

Празнична колекција на MANGO, сезоната на забави пристигнува! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарната шпанска модна марка Манго ја претстави колекцијата дизајнирана за декемвриската празнична сезона, полна со забави и прослави. Дизајнерите од Манго предлагаат да се дотераме пред празниците и за време на празниците, но и да ја искористиме секоја прилика во ...

Повеќе »

Леонардо Ди Каприо го прослави роденденот, немало средба на Џенифер Анистон и Бред Пит

Холивудскиот глумец Леонардо Ди Каприо во неделата го прослави својот 44ти роденден во присуство на бројни гости од А листата на Холивуд. Фановите на Џенифер Анистон и Бред Пит однапред се радуваа на роденденот на Каприо, како можност на овој ...

Повеќе »