Дневни архиви: 15/11/2018

Сезоната на забави пристигна во MANGO

Времето за прослави пристина. Па, затоа започнуваме со подговотвки! Облечете ги високите потпетици додека одите на прошетка со кучето, облечете се како Џери Хол кога одите во продавница, облечете се формално и за лежерен појадок. Секоја ситуација во овој период ...

Повеќе »

Со донаторска гала-вечера одбележани десет години од постоењето на Македонија2025

Невладината меѓународна организација Македонија2025 го прослави своето десетгодишно постоење, со организирање на донаторска гала-вечера на 8-ми ноември. Пред публика составена од преку 400 гости, видни претставници на бизнисот, академијата, како и дипломатскиот кор, беа презентирани програмите за развој на лидерски ...

Повеќе »

Изглед на денот: Бела Хадид во чизми од новата колекција на MANGO

Топ моделот Бела Хадид е фотографирана на њујоршките улици во црна модна комбинација. Моделот е облечена во проѕирна блуза (која ја носи без градник), сако и панталони, а изгледот е заокружен со трендовски кожени црни чизми во „каубој“ стил од ...

Повеќе »

Си купивте плишано сако? Еве каде ќе ги најдете најубавите модели

Декемвриската сезона на забави и свечености е пред нас, па време е за „лов“ на сако од плиш кое ја поткрева секоја модна комбинација, правејќи ја свечена и елегантна. Голема понуда на плишани сакоа има во Масимо Дути. Во низата ...

Повеќе »

Моника Белучи стана фатална „блондинка“

54-годишната италијанска глумица Моника Белучи ја потсрижа косата и стана русокоса. Оваа трансформација на Белучи е за потребите на снимањето на францсуката телевизиска серија ‘Call my agent’. Во новата сезона на популарната серија Белучи има една од главните улоги. Глумицата ги постираше ...

Повеќе »

Топ 10 модни парчиња од зимската колекција на Liu Jo

Италијанската модна марка Liu Jo и оваа сезона акцентот го става на елегантните, но штосни модни парчиња, а доминацијата ја има безвремената црна боја. Од црни ниски чизмички на висока потпетица до црни џемпери и црни фустани…Liu Jo ја  лансираше колекцијата со ...

Повеќе »

Листа на желби: Црна кратка јакничка со цветови од SuperDry

Во SuperDry најдовме кратка женска јакна со ефект на кожа која ќе внесе свежина во есенските модни комбинации. Јакната е украсена со цветови во црвена и розова боја (со зелени листови), што ја прави уште повпечатлива. Комбинирајте ја со фармерки, миди ...

Повеќе »

Домашен сок за спречување на вирози

Промената на времето во комбинација со стресот можат да го ослабнат имунитетот, па ви носиме рецепт за сок кој ги спречува есенските и зимски вирози. Сокот се прави од ѓумбир, куркума, портокал и мед. Богат е со витамин Ц, антиоксиданси, ...

Повеќе »