Дневни архиви: 16/11/2018

26 модели на високи чизми и каде да ги купите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Барате високи чизми? Прошетавме низ брендираните продавниците наместо вас и ви носиме 26 модели за различни вкусови. Наши фаворити на сезоната есен/зима 2018/19 се чизмите од GEOX кој дефинитивно го поткреваат секој моден стајлинг. Сите чифта, до еден! За оние ...

Повеќе »

Израдувајте ги дечињата, супер рецепт за карамелизирани јаболки

Овие слатки и вкусни јаболки обвиткани со стопен шеќер, послужете ги оладени. Одлично изгледаат на трпезата која вистински ја развеселуваат, а особено децата не можат да им одолеат! Може да ги прелиете и со стопено бело чоколадо или пак да ...

Повеќе »

Два пара панталони од Massimo Dutti совршени за сезоната на забави

Продолжуваме со лов на модни парчиња од актуелните колекции на популарните модни марки, кои се одлични за декемвриската сезона на прослави. Овојпат ви предложуваме елегантен изглед со панталони, во црна или бела нијанса, украсени со светки. Комбинирајте ги панталоните од Massimo ...

Повеќе »

Оригиналните заштитни маски за Huawei Mate 20 и Mate 20 Pro пристигнаа во Македонија

Huawei започна со продажба на нов спектар на заштитни маски наменети за водечките модели на брендот Mate 20 и Mate 20 Pro. Новиот асортиман на заштитни маски на компанијата е специјално прилагоден на секој од моделите за да им даде ...

Повеќе »

Поглед на новогодишната колекција од STRADIVARIUS (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модни парчиња дизајнирани од светкави материјали во диско стил, сребрени чизмички, црни елегантни сандали…, погледнете ја празничната колекција на STRADIVARIUS. Во центарот на вниманието се смокинг фустаните кои зрачат со заводливост и елеганција (одлично „стојат“ со високи тесни чизми). Комбинезонките во ...

Повеќе »

Еве колку заработи Џенифер Лопез за 20-минутниот настап во Катар

За 20-минутниот настап во Катар, популарната пејачка Џенифер Лопез заработила 2 милиони долари. Но, тоа не е се. Милион долари и биле претходно исплатени за гаранција дека таа ќе дојде, како и за приватен авион, луксузен хотел и други луксузи. ...

Повеќе »

Капути од вештачко крзно, најубавите се во Mango

Деновите стануваат се постудени, и време е да размислуваме за топол капут. И оваа сезона на сцената се ѕвезди бундите од вештачко крзно. Во Манго најдовме гламурни и топли модели кои се во знакот на сивата, сината и коњак-нијансата. Се ...

Повеќе »

Нова колекција од ZARA во војнички стил (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Зара ја лансираше новата колекција за зима 2018/19 насловена SRPLS, а акцентот е на војничкиот стил. Колекцијата за есен/зима 2019/19, дизајнирана во војнички стил, ги содржи неутралните палети на бои. Линијата вклучува долги палта, предимензионирани парки и бомбер јакни. Панталоните и ...

Повеќе »