Дневни архиви: 17/11/2018

Лубутен лансираше колекција на чевли за бебиња

За првите чекори во голем стил, францускиот славен бренд за обувки крираше модерна колекција на чевли за бебиња декорирани со панделки и секако, со препознатливиот црвен ѓон. Ова е прва колекција дизајнирана за бебиња на Кристијан Лубутен. Идејата се родила ...

Повеќе »

Посна салата од бел грав

Вкусна и здрава салата, која може да замени ручек. Потребни намирници – 250 грама бел грав, кромид, 50 грама зелена салата, 20 црни маслинки, 3 лажици сечкан свеж магдонос, сок од 1 лимон, сол и црн пипер. Подготовка – Измијте ...

Повеќе »

Роналдо и подари дијамантен веренички прстен на Џорџина (ФОТО)

Кристијано Роналдо ќе се жени со Џорџина Родригез. Според гласините, тоа ќе се случи многу брзо. Запросувањето се случило за време на нивниот краток престој во луксузен хотел во Лондон. За екстра луксузната вечера, која претходела на запросувањето, а која ...

Повеќе »

10 модели на кожени јакни од Massimo Dutti

Кожните јакни никогаш не излегуваат од мода, ги носиме повеќе сезони, а гаранција се дека на секој стајлинг ќе додадат шик нота. Ги комбинираме и во „кежуал“ комбинации, со фармерки и блуза, а за вечерни излегувања одлично „стојат“ со фустан ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон и Иванка Трамп облекоа ист фустан

На фотографиите на кралското семејство кои неодамна беа направени по повод 70-от роденден на принцот Чарлс, Кејт Мидлтон позираше во фустан со полка точки, кој претходно го видовме како го носи Иванка Трамп во друштво на нејзиниот татко, претседателот на ...

Повеќе »