Дневни архиви: 01/12/2018

Салтирова: Предлози за ладните периоди – богати тонови за усните, потемни кармини, тен кој не е презаситен од пудра

Моќно и сензулано се движи make-up четкичката на Симона Салтирова. Дама која со неверојатна префинетост ја негува женската убавина, ги истакнува нејзините природни контури од погледот, па се до насмевката, доловувајќи го сензибилитетот на секоја жена која се има погледнато ...

Повеќе »

За здрав сон: Во која боја е вашата постелнина?

Здравиот сон е уште една важна алка од „синџирчето“заслужно за нашата убавина. Затоа изборот на постелнината не треба да го препуштиме на случајноста. Постојат различни постелнини, од памучни до свилени и ленени…Сите тие често содржат и синтетика за да бидат ...

Повеќе »

Топ 6 модни комбинации од MANGO за вечерни излегувања во сезоната на забави и празници

Од новата празнична колекција на MANGO издвојуваме неколку преубави модни изгледи совршени за декемвриската сезона кога забавите се насекаде околу нас. Овие 6 модни комбинации направени со модни парчиња од новата колекција на MANGO можат да ни послужат и како инспирација како ...

Повеќе »

Победете ја зимата со новите џемперчиња на &Other Stories

Студената зимска сезона е пред нас, а кога станува збор за топло облекување, прво што ни паѓа на ум се џемперчињата. И оваа година модната марка &Other Stories ни нуди голем избор на трендовски џемпери – од кардигани со копчиња до ...

Повеќе »