Дневни архиви: 03/12/2018

Топ 4 капути од MANGO во трендовски нијанси

Сакате да внесете боја во секојдневното сивило на студените денови? А, кој не би сакал… Тогаш, одлучете се за капут кој со нијансата ќе отскокнува од класичното, секојдневното и веќе виденото. Капут кој ќе ви го подигне расположението, но и ...

Повеќе »

Направете чоколадно вино, и магијата веднаш ќе почне…

Магија се случува кога ќе го искомбинирате црвеното вино со чоколада. А рецептот кој ви го носиме, веруваме дека одлично ќе ви дојде во прзничната сезона, додека на Интернет веќе е хит. Од намирници ви се потребни ( за две ...

Повеќе »

ZARA лансира прва колекција на декоративна козметика

Имаме одлични понеделнички вести – Зара ја лансира првата мејкап линија. Шпанската модна марка се одважи на ваков чекор и воведува козметичка линија во својата понуда. За почеток, во понудата се наоѓаат 20 нијанси на кармини – од класична црвена ...

Повеќе »

3 модели на црвени чевли со висока потпетица од STRADIVARIUS

Продолжуваме со ловот на елегантни модни парчиња за празничната, декемвриска сезона. И на ред, дојдоа чевлите. И тоа – во цревена нијанса! Елегантни црвени чевли со високи потпетици најдовме во STRADIVARIUS, а предноста им е и во многу поволните цени. Едните ...

Повеќе »

Dailies Total 1, леќи за една употреба кои се удобни и хигиенски. Секој ден, нов чист пар!

Заборавате да ги исчистите леќите, се капете со нив, ги ставате на очите со неизмиени раце, или пак, можеби подготвувате испит, а очите ги чувствувате суви, или можеби постојано сте во движење поради вашите дечиња и немате време да ги ...

Повеќе »

Еднодневна едукација за население на тема НЕВЕРБАЛНА КОМУНИКАЦИЈА

  „Евопскиот Институт“ Ве поканува да земете учество на еднодневен едукативен семинар на тема НЕВЕРБАЛНА КОМУНИКАЦИЈА ( Говор на тело ) кој ќе се одржи в четврток, 6 Декември 2018 год., на локација Хотел ПОРТА со почеток во 18 часот. ...

Повеќе »

Барате светкави модни парчиња за празничната сезона? Еве 25 идеи каде да ги купите

Светките се најзабавните детали на облеката кога се во прашање забавите, а декемвриската сезона пред нас е полна со празнични прославувања, веселби и дружења. Годинава, светкави модни парчиња лесно ќе најдете во зимските колекции речиси на сите популарни модни марки, ...

Повеќе »

Прајанка Чопра се омажи во фустан од Ралф Лорен

Глумицата и поранешна мис на светот, Прајанка Чопра, и популарниот пејач Ник Џонас се венчаа во Џодхпур, во Раџастан во Индија. На огромниот настан кој се случи во саботата, свадбата започнала со Мехенди церемонија – хиндуистички свадбен ритуал кој се случува ...

Повеќе »

Тренд на китење на новогодишните елки: Разретчени гранки, малку украси, минимализам….

Судејќи според фотографиите постирани на Инстаграм, оваа година царува трендот на разретчени божиќни елки и минимализам во украсувањето, а идејата е да се покаже скромност. Најголем тренд на украсување се светилките кои се диксретно распоредени по елката, додека лампионите (речиси) ...

Повеќе »

Чанти за зима 2018/19, поглед на колекциите на Mango, Massimo Dutti, Zara и Replay

Во сезоната на студени денови ќе доминираат чантите со ефект на крокодилска кожа. Токму такви чанти најдовме во зимската понуда на најпопуларните „хај стрит“ модни марки. Интересни се многу и дизајните кои се во некласични форми. Рачките главно се, исто ...

Повеќе »