Дневни архиви: 05/12/2018

MAJORICA, отмен накит за празнично да блеснете, а совршен и за подарок!

Во новата колекција на Majorica најдовме голем избор на бисерен накит кој ќе го подигне секој моден изглед, а ќе ги задоволи и најпрефинетите вкусови. Елеганцијата секако ни е неопходна, особено во периодот на празничната, свечена атмосфера. Доколку пак, размислувате што да подарите за ...

Повеќе »

Шанел е последниот луксузен бренд кој го исфрли крзното и егзотичната кожа

Годинава беше во знакот на откажувањето од употреба на крзно од страна на бројни луксузни, прочуени модни марки. Дизајнерите како Дајан вон Фурстенберг и Жан Пол Готје (да спомнеме само неколку) се откажаа од употреба на крзно во колекциите, заменувајќи ...

Повеќе »

#MangoGirls: Еве како да се дотерате за новогодишните и божиќните празници

Глитер изгледи, згодни силуети, металик комбинезони, асиметрични блузички, сатенски фустани и прекрасни обетки – овие модни парчиња и додадоци го обезбедија своето место на најбарани за сезоната! Софија, Јасмин, Дилета, Ерика, Нурија, Елеонор, Дариа и Силви, позираат заедно во слава ...

Повеќе »

Трендовски модни парчиња украсени со кристалчиња, ги има во колекциите на популарните модни марки

На крајот на годината продавниците се полни со колекции дизајнирани за забави, а стандардно меѓу нив се наоѓаат модни парчиња во металик нијанси и украсени со светки. Но оваа сезона најбарани модни парчиња се оние кои се украсени со кристалчиња. ...

Повеќе »

Револуционерниот третман за слабеење присутен и во Македонија!

Диетата со низок внес на шеќер и богата со корисни масти може да биде клуч за превенција од болести и за долговечност, тврди угледниот британски кардиолог д-р Асим Малхотра. За да го истражи влијанието на исхраната врз здравјето, кардиологот ги ...

Повеќе »

Ова е најпопуларната и најпродавана сукња од Zara за сезоната есен/зима 2018

Карираната сукња во интересни нијанси- портокалова и црна, е најпродавана сукња од Зара и вистинска ѕвезда на Инстаграм. Сукњата има висок струк и молив крој, а лесно се комбинира со џемпери, палта, кошули, ролки…, како и со најразличен тип на ...

Повеќе »

Versace првпат со ревија во Њујорк

Версаче за првпат имаше ревија во Њујорк на која ја претстави пред-есенската колекција за 2019 година. И по дваесет години од смртта на Џани Версаче, Донатела Версаче, која беше многу блиска со братот, продолжи да го чува неговиот стил и ...

Повеќе »

Кој ќе го крштева кралското бебе на Меган и Хари, најавата на повидок

Подготовките за доаѓањето на свет на кралското бебе на Меган Маркл и принц Хари се во полн ек. Обожавателите, кои едвај чекаат некаква нова информација, се прашуваат кој ќе го крштева нивното бебе, а веќе постои наговестување кој тоа би ...

Повеќе »

Справете се со загадувањето: Каква маска за лице да одберете која гарантира максимална заштита

Во сезоната на студените денови, кога загадувањето на воздухот е најголемо, особено во Скопје и другите големи градови, станува неопходно да се обезбедиме со квалитетна маска за лице која ќе ни гарантира макисмална заштита. Најквалитетните, а убаво дизајнирани маски за ...

Повеќе »