Дневни архиви: 07/12/2018

Инстант лозот ПАРКиРАЈ ХИБРИД додели уште една Toyota Auris Hibrid

Скопје 07.12.2018 година, Државна лотарија на Македонија денес додели уште еден автомобил од инстант лотаријата ПАРКиРАЈ Хибрид, во Скопје, во салонот на Тојота Авто Центар. Среќната добитничка на TOYOTA AURIS HIBRID e Кристина Савевска од Скопје, која својот добитниот инстант ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Кожени чизми од GEOX

Кратките чизми од GEOX, изработени од висококвалтетна кожа, се наш фаворит за декемвриската сезона. Комбинацијата на две кафени нијанси ги прави чизмичките интересни, а самата кафена боја е гаранција дека може да ги комбинираме буквално со се. Потпетицата е висока, но ...

Повеќе »

Почина тивката дама на македонското актерство, Љупка Џундева

-Со голема болка и огромно жалење ја споделуваме веста за смртта на актерката Љупка Арсова Џундева (1934-2018), тивката дама на македонското актерство. Комеморацијата за актерката Љупка Арсова Џундева ќе се одржи на 11 декември (вторник), во 12 часот, на големата ...

Повеќе »

НОВОГОДИШЕН БАЗАР НА РАКОТВОРБИ ВО ХОТЕЛ КОНТИНЕНТАЛ

Богатство од креации и идеи за уникатни новогодишни подароци изработени со љубов, од рацете на близу 100 ракотворци Утре, на 8-ми декември, со почеток од 11 часот, Хотел Континенал ќе биде домаќин на најголемиот Новогодишен базар на ракотворби во Скопје. ...

Повеќе »

Новогодишна колекција на PARFOIS: Време е да го подготвиме новиот изглед!

Нова година, нова јас! НОВА ГОДИНА, НОВА ВИЕ! И среќно засекогаш! За помалку од еден месец. Време е да го подготвиме новиот изглед, бидејќи ова не е само обичен датум, нели? Збогувајте се со старата година и посакајте и добредојде ...

Повеќе »

Годишен концерт на Мандолинскиот оркестар Скопје

Еден од музичките настани со најдолга традиција е пред нас – годишниот традиционален концерт на мандолинскиот оркестар „Скопје“. Концертот ќе се одржи на 12 декември (среда), 2018 година со почеток во 20.00 часот во Фоајето на Македонската опера и Балет. ...

Повеќе »

Драгана Ангелоски: DIAS внесе поинаков концепт во продажбата и во изработката на производите

 -Среќни сме што по безмалку две години постоење, DIAS е познат меѓу луѓето, што сѐ поголем број на луѓе се приврзуваат за нашиот „custom made“ концепт и со среќни лица купуваат од нашите производи, вели Драгана Ангелоски, сопственичка на модниот ...

Повеќе »

Меган Маркл планира враќање во Холивуд

Филмската агентка на војвотката од Сасекс, Џина Нелторп Каун изјавила дека Меган планира да се врати на глумата веднаш по породувањето, пишува британскиот весник „Дејли Мејл“. Маркл во актерскиот свет се прослави со улогата во серијата ‘Suits’. -Сигурна сум дека повторно ...

Повеќе »

Ова е бојата на годината 2019 според Пантоне

Институтот за боја на Пантоне ја објави бојата на 2019: топла и живописна корална нијанса која, изгледа, лудо ќе ја сакаме. Додека во овие месеци сме навикнати да ги носиме есенските нијанси, Пантоне ја одбра бојата на 2019 година: тоа ...

Повеќе »

„Слип“ фустани и каде да ги најдете

Слип фустаните се најсекси модното решение кое може да го одберете за празничната сезона. Ги пролсави Кејт Мос, уште во 90-те години, и до денес тесните фустани се присутни во колекциите на популарните модни марки за секоја сезона. И овојпат ...

Повеќе »