Дневни архиви: 12/12/2018

Зима 2018/19 со новата колекција на Алшар

Оваа зимска колекција на Алшар, со кроевите, формите, асиметријата и боите се надоврзува на есенската колеквија “Skopje Streets“. Покрај белата, сивата и црната боја, во колекцијата се вметнати и смарагдно зелени парчиња изработени од топла плетена чипка и парчиња од ...

Повеќе »

Кардигани од ZARA кои ќе ја подигнат секоја модна комбинација

Нема поблагодарно модно парче во студените денови од добар џемпер со копчиња кој може да го префрлиме врз фустанот, кошулата, блузата…, додавајќи стил на секоја модна комбинација. Освен топлина, кардиганот носи и интересна текстура и неодолививо чувство на лежерност. Децентните ...

Повеќе »

9 модни парчиња од MANGO во темно-црвена нијанса

Темно-црвената нијанса секогаш обезбедува елегантен изглед. Може да ја одберете оваа нијанса и да ја носите „од глава до стапала“ или да го украсите вашиот моден изглед со обувки во оваа нијанса и впечатлива чанта. Во претпразничната сезона, нашата омилена ...

Повеќе »

Топ 3 хороскопски знаци со најголеми промени во 2019 година

Овие 3 астролошки знаци ги очекува голема промена во новата 2019 година. Проверете дали сте и вие меѓу нив. Јарец  2019 ќе биде совршена година за родените во знакот на Јарец. Особено успехот ќе биде на деловно поле. Многу Јарци ...

Повеќе »

Новогодишни колачиња – ѕвездички со цимет

Декоративни новогодишни колачиња кои ќе ве освојат со својот изглед и со миризбата. Ѕвездичките со цимет, или таканаречени Zimtsterne, се традиционални германски колачиња кои се прават во неколку варијанти – со ореви, бадеми или лешници, со брашно или без брашно. Ние ...

Повеќе »

Топ 5 нови чанти од ZARA

Зимската колекција на Зара се надополнува со преубави модни додатоци, а овојпат одбираме чанти во бојата на страста. Од трендовската бургунди нијанса до силно црвена – погледнете ги новите чанти од Зара во најразлични нијанси на црвената боја. И моделите ...

Повеќе »

Нови зимски, „парти“ изгледи од & Other Stories

Модната марка & Other Stories не подготвува за декемвриската сезона со елегантни изгледи. Новите модни парчиња се совршени за дотерување во студените денови, доколку сте гостин на свадба или одите на забава организирана од работа. Колекцијата вклучува свечени фустани, плишани ...

Повеќе »