Дневни архиви: 18/12/2018

Концерт за паметење на Симон Трпчески и Македонската филхармонија

Синоќа во прекрасниот амбиент на Македонската филхармонија, нашиот пијанист со интернационална слава, маестро Симон Трпчески, одржа незаборавен концерт пред македонската публика. Присутните уживаа во музиката на Шостакович и Гершвин во моќна изведба на Трпчески придружуван од Македонската филхармонија на чело ...

Повеќе »

Што бараат „миленијалците“ во еден автомобил?

Генерациите родени помеѓу раните 80-ти и средината на 90-тите имаа навика да им се јавуваат на своите пријатели преку нивниот домашен телефон, но сега тие ги користат последните генерации на мобилни телефони. Овие генерации започна да слушаат музика на касетофони, ...

Повеќе »

Кога мислиме на безвременски празнични подароци, мислиме на SIGMA

Со подарокот може да покажеме многу љубов, почит, посветеност, внимание, нежност… Подарокот е најубав начин да се заблагодариме и да покажеме што чувствуваме. А подарувањето е уметност. Зашто во малото, прекрасно пакетче се сместени нашите најубавите желби како израз на ...

Повеќе »

Донирајте и создадете ѕвезда на небото на СОС Детско село

СОС Детско село чекори кон исполнување на детски желби во овие празнични денови Започнаа празниците и полека секое срце се исполнува со топли и пријатни чувства. Сепак, тоа е најважно и треба среќата да блеска кај секој од нас. За ...

Повеќе »

Листа на желби: Златниот фустан од ZARA

Слип фустаните се гаранција за елегантен изглед, а во есенската колекција на Зара најдовме слип фустан во металик- златна нијанса, совршен за „парти“ сезоната. Кројот ја следи линијата на телото, а набраните детали дополнително ја нагласуваат текстурата на фустанот чија ...

Повеќе »

Бела Хадид и Ирина Шаик во новата кампања на Versace

Италијанската модна марка Версаче ја објави рекламната кампања за сеозната на првите топли денови – пролет 2019. Фотографирана од Стивен Меисел, главни лица се топ моделите Бела Хадид и Ирина Шаик. На групните фотографии тие се во друштво со Ријан ...

Повеќе »