Дневни архиви: 19/12/2018

Прогласен ресторанот со најдобар бургер во Скопје

Натпреварот „Burger Wars“ спроведен од Reborn.mk, на кој ресторани се натпреваруваа за титулата „Најдобар бругер во Скопје“, официјално заврши во недела (16 декември). Ресторанот победник беше одреден преку гласови од публиката и оцени на четири-членото жири. Публиката гласаше така што ...

Повеќе »

Изглед на денот: Емили Ратајковски во панталони од MANGO

Популарната убавица и глумица Емили Ратајковски е фотографирана на њујоршките улици во „кежуал“ модна комбинација – панталоните се од новата колекција на Манго! Еве уште еден фото-доказ дека познатите личности ги сакаат модните парчиња од Манго. Вообичаено за Емили, секси ...

Повеќе »

Портокалова зима со H&M, супер модна детоксикација!

Зимата е по правило сива, ама малку модна детоксикација ни е добредојдена! Ако сте меѓу оние кои сакаат да го избркаат сивилото и во својот гардеробер да внесат нешто ведро и оптимистичко, а пред се – енергично, H&M  нуди одлични одговори. ...

Повеќе »

Слатки декорации во домот што се јадат, со омилените „макаронс“

Веселите, разнобојни „макаронс“, со најразлични вкусови, се најпопуларните колачиња во светот, а во празничната сезона може да ви послужат и како оригинални, слатки „украси“ во домот. Се разбира, украси што се јадат. Во украсувањето на домот и трпезата вклучете ги ...

Повеќе »

Huawei создаде „Facing Emotions“со кој им помага на слепите лица да ги „видат“ емоциите на другите 

Две третини од средствата за комуникација се невербални, а изразите на нашите лица се тесно поврзани со нашите емоции. Замислете свет во кој не можете да ги видите емоциите на луѓето. За луѓе со оштетен вид, ова е секојдневие. Сега ...

Повеќе »

Неинвазивна липосукција – диета или третман за слабеење?

Правилната и рамнотежена исхрана би требала да биде приоритет на секоја личност. Таквата исхрана секако не може да се споредува со деита, бидејќи диетата, сепак, бара одредени рестрикции и задолжителен калориски дефицит. Тоа подразбира да се откажеме од правилата на ...

Повеќе »

Изглед на денот: Софи Тарнер во палто од MANGO

Младата, популарна актерка Софи Тарнер е фотографирана на њујоршките улици во шик комбинација. Сивото палто од вештачко крзно е од новата колекција на Манго. Модната комбинација која ја „носи“ Софи е многу интересна – црн дуксер со качулка, тесни „кежуал“ ...

Повеќе »

Ова е моментно најбараната чанта, распродадена за неколку часа

Модната марка Топшоп направи вистински „бум“ со лансирањето на трендовска чантичка која се распродала само во неколку часа и моментно не е достапна во продажба, а листата на чекање на побарувачите е огромна. Малата бела чантичка со текстура која потсетува ...

Повеќе »

Кендал Џенер е лице во новата кампања на Кавали

Најплатениот модел на годината според Форбс, со заработувачка од 22 милиони долари во изминатава година, Кендал Џенер, е главно лице во новата кампања на италијанската луксузна модна марка Роберто Кавали. Колекцијата е дизајнирана за сезоната пролет/лето 2019. Џенер позира во ...

Повеќе »