Дневни архиви: 20/12/2018

По старински рецепт: Новогодишни ѕвездички со мармалад

Внесете празничен дух во домот и подгответе ги лесно овие вкусни слатки ѕвездички. Намирници за тестото – 250 грама маргарин, 500 грама брашно, 150 грама шеќер, 2 јајца, 1 прашок за пециво и 1 ванилин шеќер. За филот – мармалад, ...

Повеќе »

Џенифер Лопез лансира сопствена козметичка линија за нега на кожа

Џенифер Лопез што да допре го претвора во злато. После низа парфеми кои беа успешно лансирани, популарната пејачка најави лансирање на сопствена козметичка линија за нега на кожа, која ќе биде во продажба на почетокот на 2019. „Веќе долго работам ...

Повеќе »

Пижама „парти“: Откријте го лежерниот стил од &Other Stories

Зимските денови се совршени за домашно уживање, лежење во кревет до подоцна наутро и релаксирана, пријатна облека. И првото кафе да го испиеме во пижами… Модната марка &Other Stories покажа дека и кога сме во пижами може да имаме многу ...

Повеќе »