Дневни архиви: 21/12/2018

Зима 2018/2019 со Алшар, новите модни парчиња веќе се во продажба

Продолжува зимската приказна на Alshar Winter Collection 18/19 во ателјето Alshar. Новите креации ја дополнија понудата на дизајнирани парчиња од бели, сиви, зелени и црни тонови. Доминираат фустаните и елеците-фустани кои можат да се носат самостојно или во други комбинации ...

Повеќе »

Со накитот на MAJORICA секоја жена е најубава! (Погледнете дел од новата колекција)

И во новата колекција, дизајнерите од MAJORICA ни го предадоа ултимативниот сон – убаво да се украси секоја жена. И нѐ потсетија на реалноста – дека секоја жена може да биде убава. Накитот е безвременско модно парче со кое не ...

Повеќе »

Изглед на денот: Џенифер Лопез во „кежуал“ стил

По промоцијата на нејзиното ново музичко видео Limitless во кое учествува и нејзината слатка ќеркичка Ема (10), Џенифер Лопез е фотографирана во кежуал издание. Фотографиите се направени пред ресторанот кадешто Лопез со сопругот се упатиле на вечера. 49годишната мултиталентирана ѕвезда ...

Повеќе »

Уникатни „gift box“-ови за подароци, ги има во DIAS

Кулминацијата на новогодишните и божиќните празници е сѐ поблизу, а со неа и малите нервози – ќе стигнеме ли навреме сѐ да набавиме и подготвиме? И дали нашите идеи ќе бидат доволни за да ги усреќат најсаканите, кога ќе ги ...

Повеќе »

Топ 4 фустани од зимската колекција на Massimo Dutti кои секому убаво „стојат“

Во препознатлив, елегантен стил, зимските фустани на Massimo Dutti се одлични за деловна атмосфера, но секако и за дневни и вечерни комбинации во сезоната на повеќеслојни облекувања. Овојпат креаторите од Massimo Dutti акцентот го ставиле на истакнување на струкот, со тоа ...

Повеќе »

Со ѓумбир против вирози, ви носиме рецепт за здрав сок

Промената на времето во комбинација со стресот можат да го ослабнат имунитетот, па ви носиме рецепт за сок кој ги спречува зимски вирози. Сокот се прави од ѓумбир, куркума, портокал и мед. Богат е со витамин Ц, антиоксиданси, а дава ...

Повеќе »

Фотосесија на Наоми за NARS Cosmetics

И покрај завидната, неверојатна кариера, супермоделот Наоми Кемпбел првпат позира за NARS Cosmetics. Некои од фотографиите се во црно-бела техника, а на нив „црната пантерка“ секако го покажува и своето тело. -Наоми е икона и ја истакнува својата силна личност пред ...

Повеќе »

Ирина Шаик е лице во новата кампања на Marc Jacobs Beauty

Каја Гербер, Лила Мос и Винона Рајдер беа главни лица во претходните рекламни кампањи на Marc Jacobs Beauty, а во новата кампања ѕвезда е Ирина Шаик. Руската убавица се приклучи на импресивната листа на познати имиња кои позираат за Марк Џејкобс. За ...

Повеќе »