Дневни архиви: 23/12/2018

Неделен хороскоп (24ти до 30ти декември): Топ знаци на неделата – Стрелец и Лав

Неделата пред Нова година се денови полни со радост, особено за сите огнени знаци, малку послабо расположение ќе имаат Биковите, Водолиите и Шкорпиите. За водните знаци продолжува да блеска Венера – планетата на љубовта. А вие во кој знак сте ...

Повеќе »

Карирани панталони од Зара вредни за внимание

Во претпразничниот период во потрага сме главно по свечени, блескави „парти“ модни парчиња. И тоа е супер..Но, што по празниците? Модното отрезнување следува веќе во втората половина на месецот јануари, со по малку депресивниот период на новите почетоци. Кога зимата ...

Повеќе »

Улична мода: И во зима може да се изгледа секси

Зимата е сезона на студен воздух и снег, на дебели палта и јакни кои силно не прегрнуваат и не чуваат од студот, но инспирирани од актуелната улична мода може да потврдиме дека и во текот на зимата може да се ...

Повеќе »