Дневни архиви: 24/12/2018

Македонски Телеком поддржа идејно решение за намалување на аерозагадувањето

• Ефикасен метод за прочистување на воздухот, патентиран од професори од ФИНКИ и Земјоделскиот факултет во Скопје Македонски Телеком поддржа идејно решение за намалување на аерозагадувањето, патентирано од професори на ФИНКИ и Земјоделскиот факултет во Скопје. Станува збор за аеросолизација, ...

Повеќе »

Празнична колекција на MISAKI-јапонски бисери достапна во продажба!

Посебна е врската меѓу накитот MISAKI и интернационалните ѕвезди кои секогаш избираат да го носат, од црвениот тепих до секојдневниот живот. Чувствувајте се и Вие како дива на празничните прослави одбирајќи накит од MISAKI. Веројатно, за многумина не треба вовед ...

Повеќе »

Озборувања: Меган ја расплакала Кејт за избор на фустан

Британските медиуми пишуваат дека, според блиски извори на кралското семејство, Кејт Мидлтон е видена облеана во солзи непосредно пред свадбата на Меган Маркл. Имено, при изборот на фустан за деверуши, за малата принцеза Шарлот, Меган и Кејт се скарале околу ...

Повеќе »

„Макаронсите“ празнично се смешкаат од излозите на Marfi – cake & bakery

Време е за дарување, за заблажување, за повторно зближување, за споделување на љубов и благодарност. Време е за „макаронс“ од Marfi – cake & bakery. Сте пробале од прочуените колаченца наречени „макаронс“? Нашата дегустација накусо, изгледаше вака – Првиот залак ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Јакна и панталони за скијање од SuperDry

Скијачката сезона и официјално започна, па време е да се „стокмиме“ за скијачките терени и со стил да ги освоиме планините. Од понудата на скијачки панталони и јакни, на прво место дефинитивно ги издојуваме SuperDry и тоа од повеќе причини – ...

Повеќе »

„Sweet things“ – Кутија полна љубов, шаренила и многу путер за неодоливо слатко уживање

Очите ни се исполнија со убавина и се вљубивме во истиот момент кога ги погледнавме прекрасните путер колачиња на Ирена. Толку многу детали, колорит, прецизност и креативност на едно мало и неописливо вкусно колаче „скриено“ под името „Sweet things“. Како ...

Повеќе »

Годишен хороскоп за 2019: Овенот со признанија, Бикот со свадба, Близнаците на тест, Ракот во училиштето на Сатурн

Добредојдовте во 2019! Оваа година планетата Сатурн ќе биде во знакот на Јарец, а планетата Јупитер во знакот на Стрелец. Голема среќа на професионален план ќе имаат сите огнени знаци, додека важни промени ќе се случат во животот на земјените ...

Повеќе »

Два аплауза – Еден за храбриот избор на Мишел Обама, вториот за „Баленсиага“ чизмите

Уште на почетокот од турнејата на промоцијата на нејзината автобиографска книга насловена Becoming, поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, привлече големо внимание. На промоцијата беше во друштво на љубителката на чевли – Сара Џесика Паркер, носејќи уникатен модел на ...

Повеќе »