Дневни архиви: 26/12/2018

ВО ДЕЛЧЕВО ИЗГРЕБАН ДИЈАМАНТ ВРЕДЕН 300.000 денари

Пиењето утринско кафе е повозбудливо ако го засладите со гребење инстант лозови Денес на благајната на Државна лотарија на Македонија исплатена е добивка од 300.000 денари – една од седумте премии на инстант лозот Дијамант. Секоја добивка има и своја ...

Повеќе »

MISAKI – накит создаден за празничното волшепство

Новата колекција на бисерниот накит од MISAKI ќе ве освои од „прва“ и ќе биде совршен подарок за некој кој ви е посебен. Во секоја празнична сезона, особено за време на Новата година и Божиќ, сите се трудиме да бидеме оригинални, ...

Повеќе »

Верувања: Зошто се носи црвена долна облека на новогодишната ноќ

Сигурно сте слушнале за верувањето дека на новогодишната ноќ би требале да носиме црвена долна облека бидејќи тоа ќе ни донесе среќа во новата година. Но од каде е ова верување? Станува збор за верување кое потекнува од Италија, но ...

Повеќе »

Не напразно е најпопуларна диета – нема да чувствувате глад, ќе бидете полни со енергија, а резултатите се неверојатни!

Сите предности на најпопуларната диета која ќе ве „стопи“ за 14 дена! Липосукциската диета е посебна исхрана која се темели на конзумација на природни масти и елиминација на јагленохидратите. Го поддржува враќањето на храната на нашите претци и избегнување на ...

Повеќе »

Wolford оди во нова насока со пролетната кампања (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кампањата за пролет/лето 2019 на Wolford ни носи сосема нов дух. Познатата марка за долна облека со новата кампања ја најавува новата насока. Фотосесијата е реализираната од Елен вон Анверт, а кампањата е проследена со слоганот #TrueCharacter.Позираат моделите Лула Али Вилеин ...

Повеќе »

Годишен хороскоп за 2019: Лавовите со нова љубов, Девиците – незадоволни, промена за Вагите, Шкорпиите во нов деловен предизвик!

Што им подготвуваат ѕвездите на Лавовите, Девиците, Вагите и Шкорпиите за 2019 година, прочитајте во годишниот хороскоп. Лав  Љубов – Ова ќе биде голема година за вас кога станува збор за сентименталниот живот! Конечно ќе го запознаете вистинското лице. Август ...

Повеќе »

За првпат на пазарот, леб со вкус на кајмак од Жито Лукс

Лебот со вкус на кајмак е новитетот во палетата лебови на Жито Лукс. Компанијата ги изненади пријатно своите потрошувачи со иновативен и единствен на пазарот леб со ваков вкус. Како и останатите лебови на парчиња произведени по високи стандарди, создаден ...

Повеќе »

Учиме низ игра! Едукативна апликација за деца 5+ на македонски јазик

Македонски Телеком и ОХО, креираа едукативна мобилна апликација со омилениот македонски анимиран лик Петко, кој сега добива уште една улога – да им помогне на децата да учат преку игра. Апликацијата содржи избор од интерактивни едукативни активности на македонски јазик ...

Повеќе »

Битолчани добија Роса школо за родителство за едукација и обука на сите идни родители

Пивара Скопје и Министерството за здравство го отворија и последното Роса школо за 2018 година во Клиничката болница во Битола По двете успешно отворени школи за родителство во Скопје и Гостивар, денес и битолчани го добија своето Роса школо за ...

Повеќе »