Дневни архиви: 28/12/2018

Бидете ѕвезда во празничната атмосфера со накитот од MISAKI

Бисерниот накит е повторно апсолутен хит. Тој е најдобриот „моден зачин“, па затоа е и вистински избор за празничните денови. Но, доколку се прашувате како да носите комплет накит (зашто вистинскиот накит, како што е накитот со дизајнерски потпис од ...

Повеќе »

Романтично, акустично доживување на Нокаут во Скопје Мериот хотел

Спектакуларен концерт на Нокаут се одржа завчера во наменски подготвената просторија на Скопје Мериот хотел. Концертот, кој траеше цели 2 часа, покрај тоа што беше уникатно, предновогодишно уживање кое се преточи во една магична вечер на романтични музички ноти и ...

Повеќе »

Топол оброк за студени денови – вистински извор на среќа

Новогодишните и божиќните празници се вистинска причина за да подариме насмевка на сите на кои им е потребна. Предновогодишната магија и радост е значајна за целото општество, тоа нѐ одржува сите во живот. Изворот за среќа и радост се малите ...

Повеќе »

Бидете нова личност со AIR OPTIX® леќите во боја

Омилените AIR OPTIX® леќи со највисока пропустливост на кислород, на наше задоволство, сега се достапни и во боја! Со години корисниците барале AIR OPTIX® леќи во боја, па лабораториите на Novartis ја исполниле нивната желба. Овие леќи се совршен микс ...

Повеќе »

Топ 5 идеи за празнични подароци од DIAS кои секого ќе освојат „од прва“

Уште едни новогодишни и божиќни празници се пред нас, време за забава и за уживање со најдрагите, моменти за релаксирање и креирање на најубава атмосфера, за обединување околу трпезата. Но поучени од празниците кои се зад нас, знаеме дека до ...

Повеќе »

Уште една волонтерска акција на вработените од Пивара Скопје во СОС Детско Село

Во екот на новогодишната магија за споделување радост и среќа со најмилите, жените вработени во Пивара Скопје повторно го посетија СОС Детско Село Македонија. На заедничкото дружење, децата од СОС Детско село и волонтерките од Пивара Скопје, во топла и ...

Повеќе »