Месечни архиви: декември 2018

10 вистини за мамурлакот и како да го намалиме

Пулсирање во главата, чувствителен желудник и стомак и сува уста после будење се познати симптоми на утрото после претерување со алкохолот минатата ноќ. Мамурлакот не е опасен само поради тегобите кои ни ги носи, туку може да направи од нас ...

Повеќе »

Што се јаде за новогодишната ноќ во земјите низ светот

Во поголем дел од светот се прославува Новата година. Иако прославата секаде не се случува во ист ден, обележувањата се слични и обично содржат религиозни елементи и традиционална кујна. Австралија Поголем дел од Австралијанците новогодишните празници ги минуваат со семејствата ...

Повеќе »

Чоколаден колач и чаша Каберне Совињон за новогодишната ноќ

Дали сте за романтична новогодишна ноќ со чоколаден колач и  чаша Каберне Совињон од винарија Тиквеш? Секако дека тоа е вистискиот избор.  Потребни состојки: 350 г чоколада за готвење 100 г брашно 150 г мелени ореви 5 јајца 65 г путер ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (од 31ви декември до 6ти јануари): Жешка новогодишна ноќ за Шкорпиите, Рибите и Стрелците

На први јануари 2019 планетата Марс ќе го напушти знакот на Риби и ќе влезе во Овен – доаѓа наплив на енергија за сите огнени знаци, а стрес за Ракчињата, Вагите и Јарците. Водните знаци ќе имаат жешка Нова година! ...

Повеќе »

Бидете ѕвезда во празничната атмосфера со накитот од MISAKI

Бисерниот накит е повторно апсолутен хит. Тој е најдобриот „моден зачин“, па затоа е и вистински избор за празничните денови. Но, доколку се прашувате како да носите комплет накит (зашто вистинскиот накит, како што е накитот со дизајнерски потпис од ...

Повеќе »

Романтично, акустично доживување на Нокаут во Скопје Мериот хотел

Спектакуларен концерт на Нокаут се одржа завчера во наменски подготвената просторија на Скопје Мериот хотел. Концертот, кој траеше цели 2 часа, покрај тоа што беше уникатно, предновогодишно уживање кое се преточи во една магична вечер на романтични музички ноти и ...

Повеќе »

Топол оброк за студени денови – вистински извор на среќа

Новогодишните и божиќните празници се вистинска причина за да подариме насмевка на сите на кои им е потребна. Предновогодишната магија и радост е значајна за целото општество, тоа нѐ одржува сите во живот. Изворот за среќа и радост се малите ...

Повеќе »

Бидете нова личност со AIR OPTIX® леќите во боја

Омилените AIR OPTIX® леќи со највисока пропустливост на кислород, на наше задоволство, сега се достапни и во боја! Со години корисниците барале AIR OPTIX® леќи во боја, па лабораториите на Novartis ја исполниле нивната желба. Овие леќи се совршен микс ...

Повеќе »

Топ 5 идеи за празнични подароци од DIAS кои секого ќе освојат „од прва“

Уште едни новогодишни и божиќни празници се пред нас, време за забава и за уживање со најдрагите, моменти за релаксирање и креирање на најубава атмосфера, за обединување околу трпезата. Но поучени од празниците кои се зад нас, знаеме дека до ...

Повеќе »

Уште една волонтерска акција на вработените од Пивара Скопје во СОС Детско Село

Во екот на новогодишната магија за споделување радост и среќа со најмилите, жените вработени во Пивара Скопје повторно го посетија СОС Детско Село Македонија. На заедничкото дружење, децата од СОС Детско село и волонтерките од Пивара Скопје, во топла и ...

Повеќе »