Месечни архиви: декември 2018

Барате светкави модни парчиња за празничната сезона? Еве 25 идеи каде да ги купите

Светките се најзабавните детали на облеката кога се во прашање забавите, а декемвриската сезона пред нас е полна со празнични прославувања, веселби и дружења. Годинава, светкави модни парчиња лесно ќе најдете во зимските колекции речиси на сите популарни модни марки, ...

Повеќе »

Прајанка Чопра се омажи во фустан од Ралф Лорен

Глумицата и поранешна мис на светот, Прајанка Чопра, и популарниот пејач Ник Џонас се венчаа во Џодхпур, во Раџастан во Индија. На огромниот настан кој се случи во саботата, свадбата започнала со Мехенди церемонија – хиндуистички свадбен ритуал кој се случува ...

Повеќе »

Тренд на китење на новогодишните елки: Разретчени гранки, малку украси, минимализам….

Судејќи според фотографиите постирани на Инстаграм, оваа година царува трендот на разретчени божиќни елки и минимализам во украсувањето, а идејата е да се покаже скромност. Најголем тренд на украсување се светилките кои се диксретно распоредени по елката, додека лампионите (речиси) ...

Повеќе »

Чанти за зима 2018/19, поглед на колекциите на Mango, Massimo Dutti, Zara и Replay

Во сезоната на студени денови ќе доминираат чантите со ефект на крокодилска кожа. Токму такви чанти најдовме во зимската понуда на најпопуларните „хај стрит“ модни марки. Интересни се многу и дизајните кои се во некласични форми. Рачките главно се, исто ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел на Јутјуб ги споделува своите искуства за девојките кои сакаат да бидат модели

Наоми Кемпбел стана влогер со цел да ги сподели тајните со сите оние кои сакаат да станат модели. Топ моделот, активистка, пејачка и глумица ги споделува детаљите од својот приватен и професионален живот преку нејизниот нов Јутјуб канал #BeingNaomi. Во едно ...

Повеќе »

Салтирова: Предлози за ладните периоди – богати тонови за усните, потемни кармини, тен кој не е презаситен од пудра

Моќно и сензулано се движи make-up четкичката на Симона Салтирова. Дама која со неверојатна префинетост ја негува женската убавина, ги истакнува нејзините природни контури од погледот, па се до насмевката, доловувајќи го сензибилитетот на секоја жена која се има погледнато ...

Повеќе »

За здрав сон: Во која боја е вашата постелнина?

Здравиот сон е уште една важна алка од „синџирчето“заслужно за нашата убавина. Затоа изборот на постелнината не треба да го препуштиме на случајноста. Постојат различни постелнини, од памучни до свилени и ленени…Сите тие често содржат и синтетика за да бидат ...

Повеќе »

Топ 6 модни комбинации од MANGO за вечерни излегувања во сезоната на забави и празници

Од новата празнична колекција на MANGO издвојуваме неколку преубави модни изгледи совршени за декемвриската сезона кога забавите се насекаде околу нас. Овие 6 модни комбинации направени со модни парчиња од новата колекција на MANGO можат да ни послужат и како инспирација како ...

Повеќе »

Победете ја зимата со новите џемперчиња на &Other Stories

Студената зимска сезона е пред нас, а кога станува збор за топло облекување, прво што ни паѓа на ум се џемперчињата. И оваа година модната марка &Other Stories ни нуди голем избор на трендовски џемпери – од кардигани со копчиња до ...

Повеќе »