Месечни архиви: декември 2018

На врвот на листата на нашите празнични подароци го ставаме накитот од Majorica (ВИДЕО)

А кој не сака накит?! Сакаме да го добиеме на подарок, сакаме да го подариме на нашите најдраги лица. Накитот е најомилениот избор за подароци кога станува збор за одбележување на свечени пригоди и посебни денови, какошто се Новата година ...

Повеќе »

Посакај СРЕЌЕН РОДЕНДЕН со инстант лоз на Државна лотарија на Македонија

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН – нов инстант лоз на Државна лотарија на Македонија , од денес -25.12.2018 година во над 200 продажни места низ Македонија . Инстант лозот Среќен Роденден е подарок кој можете да го подарите на сите кои слават роденден ...

Повеќе »

Толку крцкаво, толку вкусно! Свинско печење во пиво

За да го подготвите овој специјалитет според оригиналниот стар рецепт потребно ви е – 1 килограм свинско месо со кожа (од плешка или бут), 2 средни главици неизлупен кромид, сол и малку црн пипер, 3 чешниња лук, 2 лажици ким, ...

Повеќе »

SuperDry настан во Маврово за супер почеток на зимската сезона (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во саботата на 22.12, во Ски Центарот Маврово се одржа настан организиран од страна на брендот SuperDry на кој претставниците на медиумите, блогери и инфлуенсери имаа можност да уживаат во чистиот планински воздух, сонцето, како и пријатната атмосфера во Старо ...

Повеќе »

Македонски Телеком поддржа идејно решение за намалување на аерозагадувањето

• Ефикасен метод за прочистување на воздухот, патентиран од професори од ФИНКИ и Земјоделскиот факултет во Скопје Македонски Телеком поддржа идејно решение за намалување на аерозагадувањето, патентирано од професори на ФИНКИ и Земјоделскиот факултет во Скопје. Станува збор за аеросолизација, ...

Повеќе »

Празнична колекција на MISAKI-јапонски бисери достапна во продажба!

Посебна е врската меѓу накитот MISAKI и интернационалните ѕвезди кои секогаш избираат да го носат, од црвениот тепих до секојдневниот живот. Чувствувајте се и Вие како дива на празничните прослави одбирајќи накит од MISAKI. Веројатно, за многумина не треба вовед ...

Повеќе »

Озборувања: Меган ја расплакала Кејт за избор на фустан

Британските медиуми пишуваат дека, според блиски извори на кралското семејство, Кејт Мидлтон е видена облеана во солзи непосредно пред свадбата на Меган Маркл. Имено, при изборот на фустан за деверуши, за малата принцеза Шарлот, Меган и Кејт се скарале околу ...

Повеќе »

„Макаронсите“ празнично се смешкаат од излозите на Marfi – cake & bakery

Време е за дарување, за заблажување, за повторно зближување, за споделување на љубов и благодарност. Време е за „макаронс“ од Marfi – cake & bakery. Сте пробале од прочуените колаченца наречени „макаронс“? Нашата дегустација накусо, изгледаше вака – Првиот залак ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Јакна и панталони за скијање од SuperDry

Скијачката сезона и официјално започна, па време е да се „стокмиме“ за скијачките терени и со стил да ги освоиме планините. Од понудата на скијачки панталони и јакни, на прво место дефинитивно ги издојуваме SuperDry и тоа од повеќе причини – ...

Повеќе »

„Sweet things“ – Кутија полна љубов, шаренила и многу путер за неодоливо слатко уживање

Очите ни се исполнија со убавина и се вљубивме во истиот момент кога ги погледнавме прекрасните путер колачиња на Ирена. Толку многу детали, колорит, прецизност и креативност на едно мало и неописливо вкусно колаче „скриено“ под името „Sweet things“. Како ...

Повеќе »