Дневни архиви: 08/01/2019

Инстант лозот БИДИ ВИП – ВОЗИ ЏИП паркираше уште еден автомобил

Од 01.11.2018 година Државна лотарија на Македонија го пласираше инстант лозот БИДИ ВИП – ВОЗИ ЏИП во соработка со Аutomobile SK, а веќе денес (08.01.2019) го додели и вториот автомобил JEEP COMPASS , кој е една од 10-те главни добивки ...

Повеќе »

Dailies Total 1 контактни леќи кои воопшто не ги чувствувате!

Dailies Total1 се најновите контактни леќи од врвниот прозиводител Alcon. Според искуствата на корисниците, контактните леќи Dailies Total1 се потенки и поиздржливи од останатите, поради што полесно се ставаат и се вадат. -Со овие леќи не ги чувствувам очите суви ни после ...

Повеќе »

Меган Маркл на породување ќе носи готвач и хигиеничар

Меган Маркл се подготвува за породувањето, па не е чудно што ги презима сите мерки за се да помине во најдобар ред. Плановите за доаѓањето на свет на првото бебе на Меган и Хари на големо се во тек. Според ...

Повеќе »

2019 Golden Globes: Џулија Робертс во шик креација од Стела Мекартни

Номинирана за најдобра глумица во телевизиска серија за нејзината улога во Homecoming, 51-годишната глумица Џулија Робертс се појави на црвениот тепих на годинешните Golden Globes награди облечена во впечатлива модна комбинација. Робертс носеше „горен дел“ од фустан во комбинација со свилени црни ...

Повеќе »

2019 Golden Globes Awards: Лејди Гага ѕвезда на црвениот тепих

32-годишната пејачка, препознатлива по ексцентричниот стил, беше ѕвезда на црвениот тепих на 2019 Golden Globes Awards. Облечена во фустан во нијанса на лаванда која пак, се согласуваше со бојата на нејзината коса, Лејди Гага го освои вниманието на црвениот тепих. Највпечатлив ...

Повеќе »

Моника Белучи, Ева Херцигова, Изабела Роселини, Ешли Грем…бројни ѕвезди во новата кампања на Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana ја претставија кампањата за колекцијата пролет/лето 2019. За потребите на кампањата, италијанската модна марка ангажираше дури седум фотографи. Со минатогодишните скандали на социјалните мрежи и откажувањето на ревијата во Шангај, времето ќе покаже што понатаму ќе се случува со ...

Повеќе »

И ѕвездите го носат: Најпосакувано палто од зимската колекција на MANGO

Кафеното, долго палто со предимензиониран крој од Манго е ѕвезда на зимската сезона. Повеќе ѕвезди се фотографирани во „кежуал“ модни комбинации со најпопуларното палто на сезоната од MANGO. Глумицата Софи Тарнер е фотографирана во Лондон како го носи ова палто со ...

Повеќе »