Дневни архиви: 09/01/2019

Новата колекција на ZARA ни носи модна детоксикација

После празниците, се враќаме во реалниот моден свет во кој редовно, во текот на зимските денови, ни недостигаат боите на пролетта. Но, Зара пријатно не изненади нудејќи ни нова зимска колекција со која веќе се најавува пролетното шаренило. Акцентот е ...

Повеќе »

На диета после празниците: Еве како да го ставите топењето на салото во 5-та брзина!

Познато е дека после новогодишните и божиќните празници наталожуваме уште по некој килограм плус, па паниката почнува токму од денес. Не паничете! Можно е топењето на салото да го ставите во петта брзина, а еве и како. Со диета би ...

Повеќе »

Топ 10 модни парчиња од меѓусезонската колекција на H&M

За некои модни марки намалувањата се во тек, други пак ги презентираа своите пролетни колекции, додека шведскиот моден гигант H&M ја лансираше новата таканаречена меѓусезонска колекција, која веќе е достапна во продажба. Во колекцијата доминираат плетките и нежните бои. Со портокаловата ...

Повеќе »

Најлошите „бјути“ изгледи на црвениот тепих на 2019 Златен Глобус

Освен со креациите кои ги носеа, ѕвездите на црвениот тепих на 2019 Golden Globes ги покажаа и модните трендови во козметичката индустрија како и популарните фризури. Некои тоа го направија супер успешно, како Лејди Гага, некои помалку успешно, а трети беа ...

Повеќе »

Ешли Грем во секси фотосесија за новата колекција на Марина Риналди

Италијанската модна марка за облека наменета за полнички дами, Марина Риналди, за потребите на новата рекламна кампања ја ангажираше популарната „плус сајз“ модел Ешли Грем. Кампањата за колекцијата Марина Риналди пролет/лето 2019 е снимена во јужна Италија, во Апулија. Колекцијата ...

Повеќе »