Дневни архиви: 14/01/2019

Брзи “Нутела“ колачиња што се топат во уста

Колачињата ќе ги подготвите брзо употребувајќи само четири намирници. За да ги подготвите потребно е – половина филџан брашно, 1 јајце, 1 филцан Нутела, 1 лажичка прашок за пециво.  Подготовка Загрејте ја рерната на 180 степени, сите состојки добро имешајте ...

Повеќе »

„Плус сајз“ моделот Ешли Грем покажа како свири на саксофон

Ешли Грем ги покажа своите пејачки способности додека во Лејт Лејт шоуто на Џејмс Гарден ги промовираше „боди позитив“ размислувањата и прифаќањето на сопственото тело без разлика на килограмите. 31-годишната манекенка во дует ја изведоа песната Just The Way You ...

Повеќе »

Девојките „спобудалуваат“ по внукот на кралицата Елизабета, Артур Чато

19-годишниот вник на кралицата Елизабета, Артур Чато, е „таргет“ на бројни девојки ширум светот. Младиот внук на британската кралица Елизабета е второ дете на Лејди Сара Чато, единствената ќерка на Ентони Армстронг Џонс и принцезата Маргарет, сестра на кралицата. А ...

Повеќе »

Ориз од карфиол, мора да го пробате!

За оние кои внимаваат на внесот на јагленохидрати и на здравата исхрана, еве идеја како од карфиолот да направат „лажен“ ориз кој е и поздрав и повкусот како прилог на ручекот или вечерата. Карфиолот исечкајте го на поситно со нож, ...

Повеќе »

Глумицата Серше Ронан во капут од зимската колекција на MANGO

Младата американска-ирска глумица Серше Ронан, која инаку ја освои титулата за најубаво облечена глумица во 2018 година, е фотографирана во Лос Анџелес во модерна модна комбинација благодарение на палтото од Манго. Предимензионираното волнено палто „Пикасо“ е од зимската колекција на ...

Повеќе »

Ова се најпопуларните пет диети во 2018 година

2018 година беше година на појавување на нови диетни режими за слабеење, но и на етаблирање на местото на постарите диети кои сеуште се едни од најбараните. Благодарение на Гугл пак, ја имаме листата на најбарани диети во изминатата година. ...

Повеќе »

Шик модни парчиња во зелена нијанса од MANGO

Пријатна за очите, лесна за комбинирање и секако, зелената нијанса е од оние кои внесуваат радост во тмурните зимски денови. Па доколку и вие сте во потрага по модни парчиња во зелена боја – од силни тонови до темнозелена нијанса ...

Повеќе »

Топ 5 модели на чанти за пролет 2019 од Mango, Zara и &Other Stories

Чоколадната нијанса која доминираше во есента 2018, продолжува и во зимата 2018/2019 и пролетта 2019. Чантички со модерни дизајни токму во оваа нијанса веќе претставија познатите луксузни брендови, а на наше задоволство и „хај стрит“ модните марки кои нудат добар ...

Повеќе »

Емоции за еден град – изложба за подобро утре

Изложбата Celebrate Life / Емоции за еден град на дизајнерот Горан Костовски – Ind.o.g. ќе биде поставена на 18ти јануари 2019 година во галеријата Акантус во Дебар Маало со почеток во 20 часот. Изложбата опфаќа илустрации кои што се цртани ...

Повеќе »

Кристофер Ламберт зборува за новата љубов, младата италијанска глумица

Францускиот и американски глумец, 61-годишниот Кристофер Ламберт, има нова девојка која е 22 години помлада од него. Секс симболот вчера гостуваше на италијанското шоу на Барбара д Урсо, зборувајќи за својата нова љубов, и на изненадување на гледачите, таа е ...

Повеќе »