Дневни архиви: 16/01/2019

Истражување: Жените се сѐ посилни, мажите се сѐ послаби

Новото американско истражување објавено во „Journal of Hand Therapy“ тврди дека денешните жени се сѐ посилни, за разлика од мажите кои стануваат сѐ послаби, односно дека денешните жени не се повеќе „послаб пол“. Истражувањето се реаизирало со помош на таканаречен динамометар, ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во џемпер од J. Crew, достапен во продажба по цена од 68 евра

За љубителите на модата и фановите на стилот на Кејт Мидлтон, еве една добра вест. Војвотката од Кембриџ на своето прво официјално појавување во јавност во 2019 година, носеше црвен џемпер со ролка од зимската колекција на J. Crew. Вчера, Кејт ...

Повеќе »