Дневни архиви: 23/01/2019

The Bridal Fashion Night на 4-ти февруари во Скопје Мериот хотел

Идните невести ќе имаат уште една шанса да ги видат најубавите венчални фустани на седмиот The Bridal Fashion Night, закажан на 4 февруари, во Скопје Мериот хотел. – Венчавката претставува еден од најважните денови во животот на една жена. Откако ...

Повеќе »

Спектакуларна ревија на Шанел, но без Карл Лагерфелд

Новата колекција на луксузната модна марка Шанел за сезоната пролет/лето 2019, беше презентирана во Grand Palais, повторно со чудесна сценографија која се должи на модниот гениј Карл Лагерфелд. Сепак, славниот дизајнер не се појави на настанот. На негово место, на крајот ...

Повеќе »

Зимски колач со смокви, чоколада и бадемчиња, ја грее душата!

Внесете ги зимските најубави миризби на вашата трпеза подготвувајќи го овој превкусен колач. Потребни се – 400 грама смокви, 200 грама мелени бадеми, 180 грама чоколада за готвење, 100 грама шеќер во прав, 5 јајца, 30 грама густин, 5 грама ...

Повеќе »

Светска премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ закажана за 10 февруари во Берлин

Улогата на жената во стереотипното општество во конкуренција за Златна мечка Најновиот филм на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија” кој е во главната конкуренција на престижниот Берлински Филмски Фестивал, својата премиера пред интернационалната публика ќе ја ...

Повеќе »

Топ 5 чаеви – сојузници во топење на килограмите

Чаевите кои најчесто ги користиме повремено, кога се чувствуваме болни или настинати, можат да ни помогнат и во слабеењето. За разлика од скапите апчиња за брзо слабеење, билките за слабеење се здрави, евтини и поволно делуваат на нашиот организам. Пробајте ...

Повеќе »

Нов женски парфем од Жан Пол Готје, „Кабаре“

Новата година стандардно се започнува со нови парфеми, а меѓу низата на лансирани, посебно место има новиот парфем на Жан Пол Готје и овојпат во шишенце со женска силуета. Парфемот е насловен Кабаре (Classique Cabaret Eau de Parfum), а содржи ...

Повеќе »

Еве како изгледала Јелена Карлеуша на почеток на кариерата

Српската пејачка Јелена Карлеуша овие денови го привлекува вниманието на јавноста поради наводната афера со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш. Аферата стана скандалозна бидејќи и пејачката и фудбалерот имаат сопружници со кои имаат деца. Неодамна протекоа и првите фотографии на Јелена. ...

Повеќе »

„Крава“ принтот е хит, го носат и Дуа Липа и Кајли Џенер

Чевлите од марката Џанвито Роси, со висока потпетица и впечатлив „крава“ принт, кој ги носеше војвотката од Сасекс, беа само најава за хит принтот кој ќе не следи во претстојната сезона. Викторија Бекам, исто така, за Инстаграм позираше во фустан ...

Повеќе »

Поглед на новата колекција на Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Зимата сеуште трае, но познатите модни марки своите погледи веќе ги насочија кон пролетта, презентирајќи ги првите модни парчиња дизајнирани за пролет. Новата колекција на Масимо Дути е насловена  ‘La Force D’un Look’. Вообичаено за оваа модна марка, повторно се форсира ...

Повеќе »

Селена Гомез ги рекламира новите патики од Puma

Селена Гомез е ѕвезда на новата рекламна кампања на Пума насловена Defy Trailblazer. По соработката со Пума во кампањата која ја претстави новата колекција на спортска облека, поп ѕвездата Селена Гомез ги презентира новите хит патики од популарната спортка марка. Патиките се ...

Повеќе »