Дневни архиви: 28/01/2019

Диета Кембриџ – брз и суперефикасен план за слабеење

Осмислена во Велика Британија во 1970 година од доктор Ален Ховард од Кембриџ, оваа диета се базира на дневен внес од 440 до 1.500 калории. Кембриџ диетата е нискокалорична протеинска диета која гарантира брзо губење на килограми, а зависно од ...

Повеќе »

Отворен конкурсот за стипендии за школување во меѓународната гимназија „НОВА“

Меѓународната гимназија „НОВА“ во соработка со фондацијата „Борис Трајковски“ распиша конкурс за доделување стипендии за школување во оваа гимназија. Аплицирањето почнува денеска (28 јануари) и ќе трае до 14 февруари 2019, а се одвива преку интернет-страницата на „НОВА“ www.nova.edu.mk каде ...

Повеќе »

Дојче Телеком e највреден европски телекомуникациски бренд

• Компанијата ја достигна највисоката вредност на брендот во својата историја Дојче Телеком ја одбрани позицијата – највреден телекомуникациски бренд во Европа. Компанијата исто така е прогласена за втор највреден германски бренд во светот по Mercedes-Benz. По нив следуваат BMW ...

Повеќе »

Црвен тепих на SAG 2019: Мора да го видите Миу Миу фустанот на Алисон Бри

Ѕвездата на GLOW Алисон Бри на црвениот тепих на SAG 2019 се појави во необично, а елегантно издание. Црниот долг фустан кој ја следи фигурата на телото, како значаен детаљ ги има стилизираните, предименизонирани крилја. Станува збор за креација од новата колекција посветена ...

Повеќе »

Ирена Крстеска: Во Виена уметниците се најпочитувани, а културата е на прво место

„Во Виена „врските“ се табу тема, додека политиката во културата е уште повеќе несвојствена. Најважно е како ќе се презентираш себеси, колку ќе работиш на сопствениот маркетинг…, и пред сѐ, мора да се покаже квалитет“, вели нашата оперска певица Ирена ...

Повеќе »

COZY бебе-книга, за моменти полни со љубов напишани од нашето срце

Страници полни со љубов, нежност и моменти кои остануваат најубав спомен за целото семејство. Моментите кои ги поминувате со вашето малечко се драгоцени и секој момент е приказна која треба да се запише. Овие моменти и спомени еден ден ќе ...

Повеќе »

Црвен тепих на SAG 2019: Лејди Гага во стилот на Мерилин Монро

Лејди Гага е секогаш од оние кои го привлекуваат вниманието на црвените ќилими. Така беше и овојпат, на Screen Actors Guild Awards 2019. На црвениот тепих таа се појави во секси, бел Диор фустан со длабок шлиц. Деталите и шминката пак, ...

Повеќе »

Носиме светло-сини нијанси со новата колекција на & Other Stories

Новата колекција на модната марка & Other Stories е инспирирана од ретро стилот и не враќа во 70-те години.  Судејќи според првите погледи на пролетните колекции на популарните модни марки, враќањето на старата мода е доминантен елемент. И во колкеицјата на & ...

Повеќе »

Модни додатоци од Dolce & Gabbana за пролет 2019

Италијанската луксузна модна марка Dolce & Gabbana ја претстави рекламната кампања за модни додатоци дизајнирани за пролет 2019. Кампањата е снимена на сицилијанските богати пазари од фотографсото дуо Браќа Морели, а пред објективот позираат убавиците Бјанка Балти, Алана Фелизберо, Кјара Шелси, ...

Повеќе »

Александра Илиевска домаќин на 9-от Саем за венчавки од 22 до 24 февруари

Во организација на интернет магазинот www.vobelo.com  се организира 9тиот саем за венчавки, а локацијата е традиционално хотелот Александар Палас. Саемот е закажан од 22 до 24 февруар. Програмата е интересна и интерактивна. Оваа година ќе има изложувачи и од Грција,Шпанија Италија и ...

Повеќе »