Месечни архиви: јануари 2019

COZY бебе-книга, за моменти полни со љубов напишани од нашето срце

Страници полни со љубов, нежност и моменти кои остануваат најубав спомен за целото семејство. Моментите кои ги поминувате со вашето малечко се драгоцени и секој момент е приказна која треба да се запише. Овие моменти и спомени еден ден ќе ...

Повеќе »

Црвен тепих на SAG 2019: Лејди Гага во стилот на Мерилин Монро

Лејди Гага е секогаш од оние кои го привлекуваат вниманието на црвените ќилими. Така беше и овојпат, на Screen Actors Guild Awards 2019. На црвениот тепих таа се појави во секси, бел Диор фустан со длабок шлиц. Деталите и шминката пак, ...

Повеќе »

Носиме светло-сини нијанси со новата колекција на & Other Stories

Новата колекција на модната марка & Other Stories е инспирирана од ретро стилот и не враќа во 70-те години.  Судејќи според првите погледи на пролетните колекции на популарните модни марки, враќањето на старата мода е доминантен елемент. И во колкеицјата на & ...

Повеќе »

Модни додатоци од Dolce & Gabbana за пролет 2019

Италијанската луксузна модна марка Dolce & Gabbana ја претстави рекламната кампања за модни додатоци дизајнирани за пролет 2019. Кампањата е снимена на сицилијанските богати пазари од фотографсото дуо Браќа Морели, а пред објективот позираат убавиците Бјанка Балти, Алана Фелизберо, Кјара Шелси, ...

Повеќе »

Александра Илиевска домаќин на 9-от Саем за венчавки од 22 до 24 февруари

Во организација на интернет магазинот www.vobelo.com  се организира 9тиот саем за венчавки, а локацијата е традиционално хотелот Александар Палас. Саемот е закажан од 22 до 24 февруар. Програмата е интересна и интерактивна. Оваа година ќе има изложувачи и од Грција,Шпанија Италија и ...

Повеќе »

Пилешки шницли со пармезан на италијански начин

Едноставно за подготовка и превкусно јадење, а воедно и еден од најпопуларните специјалитети на италијанската кујна. Дегустријате го пилешкото месо на посебен начин – Поло ала пармиџана. Намирници – 100 грама пченично брашно, 2 јајца, 200 грама лебни трошки, 2 лажици ...

Повеќе »

Ана Винтур вака ја оцени венчаницата на Меган Маркл (ВИДЕО)

За венчаницата на Меган Маркл сеуште се зборува… Изборот на венчаница која Маркл ја носеше на својот најсреќен ден, на свадбата со принцот Хари, не престанува да ги поделува мислењата на дизајнерите. Многу од познатите дизајнери венчаницата ја оценија како ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (28 јануари-3 февруари): Топ знаци на неделата – Јарец, Шкорпија и Водолија

Оваа недела планетата Венера ќе влезе во знакот на Јарец носејќи одлични вести на сентиментален план за сите земјени знаци, додека љубовни маки ќе имаат чувствителните Ракчиња и Овновите. На работен план, проблеми може да имаат Вагите. А вие, во ...

Повеќе »

Проекција на документарецот „Опасни дела“ на фестивалот „Арт Ареа 2“

Вториот ден на Фестивал ArtArea 2 (сабота, 26 јануари 2019) ќе започне со MakeDox. Во 19:00 ќе биде проектиран документарецот „Dangerous Acts Starring the Unstable Elements of Belarus“. „Опасни дела“ е филм за белорускиот слободен театар – неверојатен запис за храброста и отпорот ...

Повеќе »

Државна лотарија на Македонија додели уште еден ЈЕЕP COMAPASS

Инстант лозот БИДИ ВИП – ВОЗИ ЏИП израдува уште еден добитник и уште еден кавадарчанец, кој својот нов автомобил ќе го вози низ улиците на Кавадарци. Живко Арсов од Кавадарци за прв пат решил да гребе инстант лозови и од ...

Повеќе »