Дневни архиви: 04/02/2019

Доделен автомобил од Телеком на корисник од Скопје

• Хајрулах Ајрулаи денеска ги доби клучевите од Peugeot 208, главната награда од при-пејд наградната игра • Покрај автомобилот, во текот на наградната игра секој ден се доделуваше по еден смартфон Samsung Galaxy J6 Хајрулах Ајрулаи од Скопје е среќниот ...

Повеќе »

Колекција #WELOVEYOUALL од Women’secret (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најженствените парчиња оваа сезона! Women’secret и оваа сезона продолжува со својата посветеност да им помогне на жените да се чувствуваат удобно и секси. Колекцијата е исполнета со тантела со цветни и геометриски форми, изобилува со ултра женствени парчиња во бои ...

Повеќе »

Вкусна и брза пита од моркови

Оваа превкусна пита послужете ја со кулен или колбаси. Потребни намирници 300 грама брашно, 80 грама пармезан, 40 грама рендан кашкавал, 150 грама моркови, 60 грама црни маслинки без семки, 1 сув квасец, 3 јајца, 1 лажица млеко, 1 кафена ...

Повеќе »

Листа на желби: Рамни чевли со змијски принт од PARFOIS

Модната марка PARFOIS ни носи весела пролетна колекција на накит и модни додатоци, но и неколку модели на чевли кои заслужуваат внимание. На листата на желби го запишуваме кафениот модел со змисјки принт, украсен со ресички, кој лесно се комбинирате со ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (од 4ти до 10ти февруари): Топ знаци на неделата – Јарец и Водолија

Оваа недела планетата Меркур влегува во знакот Водолија, носејќи многу убави вести и новости за сите воздушни знаци, но и за некои огнени знаци. Многу среќа немаат да имаат Лавчињата и Ракчињата, за кои сигурно ова нема да биде недела ...

Повеќе »

Возењето е многу полесно со EnRoute оптичките стакла, достапни се во продажба!

Како што патиштата стануваат сѐ повеќе пренатрупани и трошиме сѐ поголем дел од времето зад волан, нашите очи го чувствуваат заморот. EnRoute оптичките стакла се дизајнирани специјално за возачи, го минимизираат стресот на визуелниот систем и овозможуваат поудобно искуство на ...

Повеќе »

Хумана акција на DIAS: Подари чевли, стопли нечие срце!

Од модната марка DIAS информираат дека од 4ти февруари до 14ти февруари организираат хуманитарна акција со која ќе се собираат чевли кои се во добра состојба и ќе можат да се реупотребат. Чевлите ќе бидат донирани на Републичкиот центар за лица со интелектуална попреченост ...

Повеќе »

Интернет сензацијата дедо Тони мотивира како да вежбаме во теретана (ВИДЕО)

Хрватот Тони Селмани, кој по потекло е од Македонија, и кој молскавично брзо со својата изјава за грипот на една хрватска телевизија, стана хит на Интернет, сега е вистинска иснпирација за да почнеме да вежбаме. Тони Селмани е личност од ...

Повеќе »

Промоција на првиот македонски електричен автомобил ЗАС Г20

Првиот македонски електричен автомобил ЗАС Г20 својата промоција пред медиумите и домашната јавност ќе ја има во среда, 6ти.февруари 2019 година, со почеток во 11 часот, во хотелот Парк& Spa, во Скопје. ЗАС Г20 привлекува внимание со ретро дизајнот и конкурентноста ...

Повеќе »

Нови модни парчиња за крајот на зимата од &Other stories

За вториот дел од зимата и почетокот на пролетта, модната марка &Other stories ја надополнува зимската колекција со повеќе модни парчиња со трендовски дизајни. Новиот тренд водич на &Other stories е инспириран од изгледот на парижанките. Насловен е ‘Effortlessly Eleonore’, а главно ...

Повеќе »