Дневни архиви: 08/02/2019

Ким Кардашијан го покажа раскошното деколте во фустан од Версаче

Познатите „реалити“ ѕвезди Ким и Кортни Кардашијан се погрижиле добро сите очи да бидат свртени кон нив. сестрите се појавиле на гала вечера во Њујорк, а за деколтето на Ким веќе на големо се зборува. Ким облекла црн „Версачи“ фустан ...

Повеќе »

Оризовите галети се враќаат на „бис“

Многумина мислат дека на оризовите галети им поминаа нивните „5 минути слава“. Тие доживеаа бум во многу диети во 1980-тите и 90-тите години, поради ниското ниво на калории кое го содржат, а денес повторно се враќаат во полн сјај, како ...

Повеќе »

Листа на желби: Новите шарени панталони од DESIGUAL

Со колекцијата пролет/лето 2019, модната марка DESIGUAL ни донес (повторно) интересни модни парчиња на кои, едноставно, не можеме да им одолееме. Први на нашата шопинг листа ги ставаме шарените панталони. Достапни се во продажба со различни принтови, а уште поубави ...

Повеќе »

Џастин Бибер и Хејли Болдвин на насловната на Вог

Популарната двојка Џастин Бибер и Хејли Болдвин ја красат насловната страница на априлскиот Вог. Изданието ќе излезе во продажба во март 2019. За насловната на модната библија, Болдвин позира во кремаст фустан од Прада, додека на раката и се гледа ...

Повеќе »

Меган Маркл во модна комбинација од Живанши

Нов ден, нов моден предизвик за Меган Маркл. Војвотката од Сасекс повторно е облечена во омилената модна марка, Живанши, овојпат за Endeavour Fund Awards, фонд основан од кралското семејство. Модниот избор на Маркл беше бела кошула и црна макси сукња со ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чизми од Timberland (специјална Ice-Cream линија)

Во новата колекција на Timberland дизајнирана за сезоната пролет/лето 2019, апсолутен „маст хев“ се чизмите од специјалната Ice-Cream линија. Дизјанирани се од 100 отсто водоотпорна кожа што ги прави совршени и за врнежливите денови. Популарните модели од Timberland ги носиме во секоја „кежуал“ ...

Повеќе »

Stradivarius ни носи пролет во карирани модни парчиња

Карираните материјали продолжуваат да бидат доминантен моден тренд и за сезоната на потопли денови. Но овојпат, акцентот е на црно-белите тонови. Во пролетната колекција, модната марка Stradivarius ни носи повеќе карирани модни парчиња, но и ни сугерира како да ги комбинираме. ...

Повеќе »