Дневни архиви: 12/02/2019

Џорџ Клуни: Меган Маркл секаде е прогонувана и клеветена, исто како принцезата Дајана

Популарниот холивудски глумец Џорџ Клуни застана во одбрана на Меган Маркл, објаснувајќи им на медиумите дека нејзиниот третман од јавноста е сличен како оној кој го имала принцезата Дајана. Клуни и неговата сопруга Амал се инаку пријатели на кралската двојка ...

Повеќе »

Задолжително: #SwissEP претприемачот Роланд Симон во Јавна Соба ќе предава за брендинг

Брендинг е главната тема на настанот Кафе со експертот на кој #SwissEP претприемачот Роланд Симон за сите заинтересирани ќе одржи предавање во Јавна Соба на 13-ти февруари, среда, започнувајќи од 18 часот. „Експертот на предавањето ќе ја објасни методологијата како ...

Повеќе »

Чоколадни срца за Денот на вљубените

Изненадете го саканото лице со превкусен чоколаден колач со форма на срце. Потребни намирници – 2 јајца, 4 лажици шеќер, 6 лажици млеко, 6 лажици масло, 1 ванилин шеќер, половина ќесичка прашок за пециво, 10 лажици брашно, џем од вишни. Чоколадна ...

Повеќе »

Пристигнува новиот парфем од Dolce&Gabbana – The Only One 2

Деновиве ќе биде во продажба нов парфем од Долче и Габана, The Only One 2. Станува збор за редизајн на добро познатиот парфем The Only One, кој во новата година доби уште постраствена и неодолива миризба. Парфемот соджри цветни ноти и ...

Повеќе »

Топ 3 цветни фустани од пролетната колекција на GUESS кои може да ги облечеме веднаш!

Во пролетната колекција на модната марка GUESS (достапна во продажба), најдовме три модели на цветни фустанчиња од кои – два модела со долги ракави и еден на ременчиња (го носиме со нежен кардиган во меѓусезоната). Поради овие 3 романтични фустани едвај ...

Повеќе »

Пред-пролетната колекција на Алшар: Black and white.. and all in the middle

Кога пролетта доаѓа, се слави љубовта и виното, пристигнува и пред-пролетната колекција на Алшар. Овие креации се игра од црна и бела боја, а на нив доминираат асиметричните форми и металните детали. Колекцијата содржи здолништа, фустани, кошулчиња со асиметрични ракави ...

Повеќе »

Листа на желби: Две кожени јакни од MANGO совршени за меѓусезоната и пролет 2019

На нашата шопинг листа на желби се најдоа два модела на кожени јакни во црна боја, од пролетната колекција на модната марка Манго. Првиот модел, кој многу ни се допаѓа, е со кратка должина, украсен е со патенти и одлично ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон го носеше накитот на принцезата Дајана на BAFTA

Стилот на принцезата Дајана е безвремен, а тоа често знае да го потврди војвотката од Кембриџ, Кајт Мидлтон. Мидлтон носеше накит од принцезата Дајана на настанот BAFTA, кој се одржа во Лондон. Бисерните обетки украсени со дијамнати кои ги носеше ...

Повеќе »

Зошто дизајнерите не сакаа да ја облечат Бебе Реџа за Греми

Црвениот тепих на Греми е своевидна модна ревија каде ѕвездите носат креации од популарните модни дизајнери кои пак, се обидуваат да ја искажат целата своја креативност и мајсторство преку креациите. Но, така не е за сите. Додека за некои ѕвезди ...

Повеќе »