Дневни архиви: 13/02/2019

7 лаги и вистини за варење на тестенини до совршен вкус

Ги варите ли парвилно? Вкусноста на тестенините зависи од начинот на кој ги подготвувате. Ако не додадете масло, тестенините ќе се залепат Ова тврдење во целост може да го наречеме мит. Единствено што ќе постигнете со додавање на масло е ...

Повеќе »

Глумицата Диана Кругер на Берлинале во модна комбинација од MANGO

Германската глумица Диана Кругер е фотографирана во Берлин, на филмскиот фестивал Берлинале, облечена во модни парчиња од Манго. Кругер на 68-то издание на Берлинале присуствуваше по повод промоцијата на нејзиниот нов филм The Operative. Поранешниот модел одбра да носи модни ...

Повеќе »

Во Скопје Сити Мол може да го полните својот електричен автомобил

Скопје Сити Мол е првиот шопинг центар во Македонија каде што е поставена станица за полнење на електрични и приклучни хибридни возила. Со поставување на полначот во Скопје Сити Мол, ЕВН продолжува со ширење на националната мрежа на јавно достапни ...

Повеќе »

Како моментално до мазна и блескава кожа, со здрав изглед!

Кога се подготвувате за хаотичен ден, дали некогаш сте посакале моментално да ги коригирате брчките, и да имате измазнета кожа на лицето? А ако сте една од оние модерни, зафатени жени што сакаат брзо и делотворно решение за коригирање на ...

Повеќе »

Носиме жолто оваа пролет: Најпривлечни модни парчиња од популарните „хај стрит“ марки

Пролет во жолто? Супер. Одлична модна детоксикација после сивилата на студените денови. Првите сончеви денови ги дочекуваме во модни парчиња во жолта нијанса. А на наше задоволство, лесно ги наоѓаме во пролетните колекции на популарните „хај стрит“ модни марки, од ...

Повеќе »

SPRINGFIELD пролет/лето 2019: Фустанчиња за секоја „кежуал“ прилика

Се задржуваме на излогот на SPRINGFIELD, и тоа на новите фустанчиња кои се совршени за секоја неформална прилика. Годинава, акцентот е на практичните и лесни за носење кошула-фустани кои доминираат во пролетната колекција. Материјалите се пријатни, а принтовите, боите и дизајните ...

Повеќе »

Поглед на сандалите од Pull&Bear за пролет/лето 2019

Полека модно се подготвуваме за пролетта, а во брендираните продавници веќе пристигнуваат првите пролетни колекции. Иако сме се уште во сезоната на чизмите, малку време не дели од календарската пролет, од пристигнувањето на потоплите денови и секако, од замената на ...

Повеќе »

Меган Маркл инспирира како се носи бело од „глава до пети“

Вчера, на перформансот The Wider Earth, по повод прославата на 210-от роденден на Чарлс Дарвин, војвотката од Сасекс се појави во модна комбинација во бела боја. Белиот миди фустан со ролка и со крој кој ја следи линијата на телото ...

Повеќе »