Дневни архиви: 15/02/2019

Тренд на недела: Чизми со леопардски принт од Steve Madden (достапни во продажба во Fashion&Friends)

Погледнете ги овие елегантни и трендовски чизми со леопардски принт од Steve Madden, колекција пролет/лето 2019. А кој би им одолеал?! Чизмите со висина до глуждовите и со висока, тенка потпетица е се што ни треба во преодната сезона и пролет ...

Повеќе »

Здрав коктел „Терминатор“ за согорување на масти

Ако не сакате да јадете зеленчук, природните сокови се одличен начин за внес на потребни намирници во телото. Ако искомбинирате вистински намирници, ќе добиете напивка која топи масти и го ослободува организмот од токсини. Потребни намирници – 1 големо цвекло, ...

Повеќе »

За новата колекција на чевли, Кети Пери обвинета за расизам

Со лансирањето на новата колекција на чевли на Кети Пери, која самата е дизајнерка на чевлите, пејачката е обивнета од расизам од страна на афроамериканците. Додека нејизните чевли се пордаваат „како алва“ по цена од 129 долари, 34-годишната поп ѕвезда ...

Повеќе »

Маски за коса од банана за различни типови на коса

За многумина омиленото овошје – бананата, има чудесна улога во негата на коса. Во зависност од типот на косата, изберете ја соодветната маска. За сува и оштетена коса 1 банана, 1 лажица маслиново масло, 1 лажица мајонез. Бананата добро испасирајте ја со ...

Повеќе »

Нова пролетна колекција од Zara – од вечерни фустани до кожени мантили…

Модната марка Zara, по лансираната колекција инспирирана од Мароко, лансираше нова пролетна колекција, овојпат во соработка со италијанската дизајнерка Џорџија Тордини. Новата колекција која моментно е достапна само во „онлајн“ продажба, нуди широк избор на впечатливи дневни и вечерни модни ...

Повеќе »

За појадок или вечера наместо тост – англиски лепчиња, еве како да ги подготвите

Само едно од овие англиски лепчиња ја задоволува калориската вредност предвидена за вечера. За појадок може да си дозволите и две-три. Се приготвуваат едноставно, а и не бараат многу намирници, особено не скапи намирници, освен ако не почнете да експериментирате ...

Повеќе »

Долни тренерки од REPLAY кои ги носиме и како панталони

И оваа пролет, REPLAY не не разочара со понудата на модни парчиња. Напротив, креативноста на дизајнерите на оваа популарна модна марка, повторно е очигледна, а моделите се суперзабавни. Но, овојпат „пикиравме“ тренерки од пролетната колекција. Поточно, два модела на долни тренерки, ...

Повеќе »

За секого по нешто: Пролетна колекција на чевли од H&M

H&M ја лансираше пролетната колекција на женски чевли, и сосема очекувано – меѓу широката понуда на модели, секој може за себе да си најде по нешто. Од салонки со висока потпетица, до рамни чевли и балетанки, кратки чизмички или сандали ...

Повеќе »

Поглед на костимите за капење од популарните модни марки за пролет/лето 2019

Летото се уште ни изгледа далеку, но популарните модни марки веќе се подготвени за сезоната на потопли денови, лансирајќи ги колекциите на костими за капење. Некои од костимите веќе се и достапни во продажба. Па, ако се прашувате какви костими ...

Повеќе »