Дневни архиви: 17/02/2019

Листа на желби: Црвените сандали од MANGO

На врвот на нашата шопинг листа ги забележуваме црвените сандали – папучки од Манго. Не се сомневаме дека ќе станат хит на пролетниот асфалт. Моделот е изработен од „превртена“ кожа, во свежа нијанса, а украсен е со впечатливи панделки што ...

Повеќе »

Поглед на пролетните јакнички од Bershka, е баш се супер!

За нешто повеќе од еден месец пролетта и календарски ни пристигнува, па време е да почнеме да размислуваме за ново, добро модно парче со кое ќе го освежиме гардероберот. Овојпат нурнуваме во излогот на Бершка, а погледот го задржуваме на ...

Повеќе »

Вереничкиот прстен на Кети Пери е сосема неконвенционален

Кети Пери е позната по својот чуден, ДНК-различен стил. Од нејзините слатки сценски фустани до нејзините колорни експерименти со косата па се до необичните креации на црвените ќилими, Пери секогаш го форсирала невообичаениот изглед. Таа естетика се однесува и на ...

Повеќе »