Дневни архиви: 22/02/2019

Изјави од Карл Лагерфелд кои секогаш ќе ги помниме

Модниот гениј Карл Лагерфелд беше незаменлив во своите амбиции, креативност, желби и непресушна енергија со која ја водеше модната марка Шанел, својата сопствена марка Карл Лагерфелд и Фенди. Беше познат како брутално искрен човек, некогаш на граница на навредливо, па ...

Повеќе »

Поглед на новите, пролетни фустани од ZARA

Новите модели на фустани од пролетната колекција на Зара се во знакот на женственоста и шаренилото. Секој може за себе да најде по нешто, според сопстениот вкус, а изборот на фустани во Зара овојпат е прилично голем. Колекцијата предизвикува со ...

Повеќе »

Меган Маркл има нов омилен бренд на чевли

Можеме да се опкладиме дека за новиот омилен бренд на чевли на војвотката од Сасекс, не сте слушнале. Но подеднакво сме сигурни дека благодарение на Маркл, брендот ќе стекне светска слава. Станува збор за модната марка за чевли Тамара Мелон. ...

Повеќе »

Топ 10 најследени модели на Инстаграм

Знаеме дека Инстаграм стана важен фактор во модниот свет. Но, кои модели се најследени? Од Кендал Џенер до Адријана Лима, проверете кои се топ 10 модели со најголемо влијание на Инстаграм. 10. Instagram: adrianalima Следбеници: 12.3 милиони Бразилската убавица 12 години ...

Повеќе »

Пролетна тексас колекција од & Other Stories

Модната марка & Other Stories ја лансираше новата пролетна колекција, дизајнирана од органски тексас.  Сите сакаме да носиме тексас! & Other Stories овојпат нуди креации од тексас од органски памук. Во новиот тренди водич насловен Blanc Slate, брендот на H&M се фокусира ...

Повеќе »