Дневни архиви: 24/02/2019

Најнова иновација од Виталиа: бар со Мастиха за грчкиот пазар

Виталиа која веќе 25 години носи здрави производи на македонскиот и светскиот пазар, овојпат разви бар со мастиха за грчкиот пазар. Она што е интересно за мастихата се нејзините здравствени бенефити што уште еднаш докажува дека Виталиа, секогаш вложува во ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (23-ти февруари до 3-ти март): Топ знаци на неделата Водолија, Риби и Рак

Оваа недела планетата Венера влегува во знакот Водолија, носејќи голема среќа во љубовта на родените во овој знак, но и на родените во воздушните знаци. Среќа во љубовта ќе имаат и Овните и Стрелците. Меркур, пак, влегува во знакот на ...

Повеќе »

Меган Маркл во спортска комбинација и со „Mommy“ ѓерданче

Ако сте фан на Меган Маркл, сигурно ви е познато дека таа престојуваше во Њујорк од 18-ти до 20-ти февруари, каде ја прослави својата бременост заедно со блиските пријатели меѓу кои и Амал Клуни и Серена Вилијамс. Додека фотографии од ...

Повеќе »