Дневни архиви: 26/02/2019

Најспецифичните модни изгледи на забавата по Оскарите

Додека на црвениот тепих на Ноќта на Оскарите доминираа розовите тоалети и секако, елегантните изгледи, на Венити Фер забавата која се одржа по Оскарите, ѕвездите си дозволија екстравагантни, па дури и ризични модни изгледи. 3 ѕвезди предводеа во необичниот избор ...

Повеќе »

Омилените чизми на Меган Маркл, достапни во продажба со 70 отсто попуст

Се што ќе облече Меган Маркл, а моделот е достапен во продажба, за брзо време се распродава. Чизмите кои ги носеше Меган Маркл на тридневната посета на Мароко се достапни во продажба и тоа со 70 отсто намалување. Чизмите се ...

Повеќе »

Поглед на новата, пролетна колекција од Zara инспирирана од 90-те години

Zara го лансираше каталог за пролетната колекција, насловен ‘The New Grunge’. Моделите се инспирирани од стилот на 90-те години. За рекламната кампања позира топ моделот Фреја Беха Ериксен. Акцентот е на предимензионираните џемпери, модните парчиња од тексас и на фустанчињата со ...

Повеќе »

Dolce&Gabbana ја слават елеганцијата за есен 2019

На Миланската модна недела, повторно големо внимание привлекоа Доменико Долче и Стефано Габана со новата колекција насловена „Елеганца“ дизајнирана за сезоната есен 2019. Како модели, на модната сцена колекцијата ја презентираа инфлуенсери и деца на познати родители. Ревијата започна со ...

Повеќе »